Úvod Správy Fortuna liga Motivovaný využiť šancu

Motivovaný využiť šancu

Alen Mustafič strelil svoj prvý ligový gól za Slovan.

Úvodný jarný duel so Senicou bol o viacerých premiérach. Okrem debutu zimných posíl zaujali aj autori gólov – Vasil Božikov dal svoj prvý gól v sezóne, Jaba Kankava skóroval vôbec prvýkrát v belasom, Alen Mustafič si pripísal premiérový ligový gól za Slovan.

Alen pritom do rovnakej brány ako v sobotu už raz skóroval, na tento okamih však nemáme radostné spomienky. Stalo sa tak totiž počas jeho hosťovania v Nitre v zápase z novembra 2020, keď sme prehrali 0:1.

Tentoraz sme sa z jeho presného zásahu mohli naplno tešiť, nasmeroval nás totiž za vydareným vstupom do jarnej časti. Samotné zakončenie bolo po tom, ako sa strela Vladimíra Weissa ml. odrazila od žrde a brankára späť do hry, v podstate jednoduché, no Alen bol na správnom čase v správnom mieste.

„Som veľmi šťastný, prvý ligový gól v drese Slovana pre mňa veľa znamená. Verím, že ich príde ešte viac (úsmev). Musím sa poďakovať Vladovi, ktorý vyslal peknú strelu. Sledoval som loptu a už nebolo ťažké doraziť ju do prázdnej brány,“ opísal stredopoliar z Bosny a Hercegoviny náš prvý gól v roku 2022.

Na jeseň odohral Alen Mustafič v A-tíme celkom 313 minút, v lige si v jesennej časti pripísal štyri štarty. V zimnej príprave sa snažil ukázať v čo najlepšom svetle a tvrdo na sebe pracoval. V prvom jarnom zápase si vyslúžil miestenku v základnej zostave.

„Cítil som sa dobre, bol som pripravený a veľmi motivovaný chopiť sa šance, ktorú som dostal. Pre štart v základnej zostave musíte odviesť naozaj veľa práce a veľmi si cením, že som v nej v prvom kole bol. Práve v zápasoch sa stávate lepším hráčom. Zápasy robia futbalistu,“ vyhlásil stále len 22-ročný stredopoliar, ktorý spolupracoval v stredovej dvojičke s Jabom Kankavom, pričom mal o niečo ofenzívnejšie úlohy než skúsený Gruzínec. „Áno, mal som o niečo ofenzívnejšie úlohy. Myslím si, že nám to dobre fungovalo a obaja sme boli nebezpeční, veď Jaba strelil krásny gól.“

V prvom jarnom kole vládla na Tehelnom poli príjemná futbalová atmosféra. Hráči na ihrisku a fanúšikovia na tribúnach si navzájom vymieňali pozitívne impulzy. Päť presných zásahov bolo najlepšou pozvánkou na najbližší domáci duel, ktorým bude v sobotu 26. februára o 17:00 derby so Spartakom Trnava. Najprv nás však už teraz v sobotu čaká duel s Pohroním. 

„Som veľmi šťastný z toho, ako fanúšikovia ocenili náš sobotňajší výkon. Verím, že to bola pre nich dobrá pozvánka aj na ďalšie jarné zápasy,“ uzavrel Alen Mustafič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.