Úvod Správy Niké liga Vydarený vstup do jari s piatimi gólmi

Vydarený vstup do jari s piatimi gólmi

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 5:0.

ŠK Slovan v úvodnom jarnom kole zvíťazil nad Senicou 5:0. V tabuľke sme po dnešku prví so sedembodovým náskokom pred Trnavou, tá však ešte zajtra hrá svoj zápas s Dunajskou Stredou.

Belasí nastúpili v rozostavení 4-2-3-1, v strede poľa operovali Jaba Kankava s Alenom Mustafičom, zimné posily Tigran Barseghjan a Ivan Šaponjič boli pripravené na lavičke náhradníkov. V chladnom, no slnečnom a na február príjemnom počasí, začali belasí aktívne. Čoskoro prišli aj šance. Prvá v 9. min, keď akciu potiahol Weiss a Mrázovu strelu zablokoval brániaci hráč. Zakrátko hlavičkoval Green tesne vedľa. Prvého jarného gólu sme sa dočkali v 14. min po tom, ako Weiss spoza šestnástky vyslal krásnu „obaľovačku“, ktorá sa odrazila od žrde späť do hry. Mustafič bol na správnom mieste a poslal loptu do siete – 1:0. O dve minúty sme podnikli rýchly brejk, Zmrhal našiel krížnym centrom Hrnčára, jeho strelu z prvej vyrazil Ravas na roh. Podobne dopadol o pár minút neskôr Weiss. Belasí sa neuspokojili s jedným gólom a tlačili sa dopredu. Mráz po rýchlej akcii zakončil vedľa. V 36. min Weiss rýchlo rozohral štandardku z vlastnej polovice a vysunul Zmrhala, ktorý zoči-voči Ravasovi neuspel. Nasledoval však roh a center Greena na bližšiu žrď, ktorý Božikov jemne tečoval do siete – 2:0. Ešte do prestávky mohol prísť aj tretí gól, Mráz však mieril zo šestnástky tesne vedľa ľavej žrde.

Belasí aj do druhého polčasu vstúpili aktívne a hneď mali vyloženú šancu. Vernonova krížna lopta prešla na zadnú žrď k Zmrhalovi, ten však trafil Ravasa. Tretí gól napokon prišiel v 55. min, keď Green priťukol Kankavovi a ten z 20 metrov prudkou strelou nedal Ravasovi šancu – 3:0. Po hodine hry mal Green na kopačke štvrtý gól, v koncovke nebol dostatočne dôrazný. Vzápätí sa musel predviesť aj Chovan, ktorý vytlačil pokus Vikriho. Na záverečných niečo vyše 20 minút prišli do hry obe zimné posily Tigran Barseghjan aj Ivan Šaponjič. Naďalej sme boli aktívni, Zmrhalovu prudkú strelu vytesnil Ravas. Po následnom rohu a centri Zmrhala však Šaponjič hlavičkoval zvnútra šestnástky presne a otvoril si gólový účet v belasom – 4:0. V samom závere ešte Šaponjič ponúkol dobrú pozíciu pre Rabia, ktorý pekne trafil po zemi k žrdi a pridal piaty gól - 5:0.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 5:0 (2:0)

Góly: 14. Mustafič, 36. Božikov, 55. Kankava, 75. Šaponjič, 90. Rabiu

Žltá karta: 80. Kankava (Slovan)

Rozhodovali: Sedlák – Weiss, Košecký

Návšteva: 2829 divákov

Slovan: Chovan – Hrnčár, Kašia, Božikov (80. Abena), Vernon – Mustafič (85. Holman), Kankava – Zmrhal (85. Rabiu), Weiss, Green (68. Šaponjič) – Mráz (68. Barseghjan)

Senica: Ravas – Oršula, Pavlík, Mayounga, Anaba – Totka (76. Mašulovič), Ouattara (76. Duda) – Vikri (82. J. Buchel), Piroska (61. Repa), Witan – Niarchos (61. Jurdík)

Pozývame vás na piaty ročník Futbalu v meste.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- OFK Malženice 3:2.
Vstupenky na záverečné dva domáce zápasy sezóny.