Úvod Správy Prípravné zápasy Zimná príprava rečou čísel

Zimná príprava rečou čísel

Štatistické zhrnutie zimnej prípravy.

Zimný pôst bez majstrovských zápasov sa končí. Naša najvyššia súťaž sa po 54 dňoch zimného spánku v piatok rozbehne prvým jarným kolom. Pre nás sa jarná časť začína v sobotu, keď o 15:00 privítame na Tehelnom poli Senicu. Sprístupnených môže byť 25 % kapacity štadióna, vstupenky sú v predaji online na Ticketmedia.sk.

Naše mužstvo od pondelka nabehlo na štandardný tréningový mikrocyklus, ktorý vyvrcholí sobotňajším zápasom. Belasí majú podobne ako v príprave svoje zázemie na Tehelnom poli, odkiaľ sa presúvajú na tréningové plochy.

Vráťme sa ešte krátko k zimnej príprave, ktorá pozostávala z dvoch blokov - prvý v domácich podmienkach, druhý na sústredení v Dubaji. Belasí odohrali štyri z piatich naplánovaných prípravných duelov. Odpadol im len ten úplne prvý s Podbrezovou, keď sa v tíme súpera vyskytlo ochorenie Covid-19.

Na sústredení v Dubaji sme sa stretli s ambicióznou Rigou, účastníkom jarnej vyraďovacej fázy Európskej ligy Spartakom Moskva, a suverénnym lídrom arménskej ligy Ararat-Armenia. V poslednej previerke pred štartom jari sme si zmerali sily so Sereďou, siedmym tímom našej ligy.

Naša bilancia v príprave je nasledovná: jedno víťazstvo, jedna remízadve prehry s celkovým skóre 7:8. Z pohľadu skóre je zaujímavé porovnanie polčasov. Kým naše skóre z prvých polčasov prípravných zápasov je nepriaznivé 1:5, po prestávke je naopak výrazne aktívne 6:3 z nášho pohľadu.

Naším najlepším strelcom v príprave bol Vladimír Weiss ml. tromi presnými zásahmi, keď skóroval po krásnom sóle proti Rige, potom po peknej spolupráci s Jaromírom Zmrhalom do siete Spartaka, a proti Aratatu premenil penaltu nariadenú za faul na Tigrana Barseghjana. Po jednom góle strelili Aleksandar Čavrič, Samuel Mráz, Jaromír Zmrhal Tigran Barseghjan

V príprave zasiahlo do hry celkom 22 hráčov v poli 4 brankári. Najvyššiu minutáž absolvoval Vernon De Marco (298 minút), tesne nasledovaný Vladimírom Weissom ml. (278 minút) a Jabom Kankavom (270 minút). Zaujímavá bola minutáž Alena Mustafiča, ktorý v každom zápase odohral po jednom polčase, čiže vždy po 45 minút. Po dlhodobých absenciách sa opäť objavili na ihrisku Dávid Holman i Lucas Lovat.

Debut v A-tíme si popri zimnej posile Tigranovi Barseghjanovi pripísali dvaja mladíci z Akadémie ŠK Slovan – 19-ročný ofenzívny hráč Roman Čerepkai a len 17-ročný brankár Adam Hrdina, ktorý sa k tímu pripojil po tom, ako Martin Trnovský nedochytal duel s Rigou pre zdravotné ťažkosti. Na debut ešte čaká ďalšia posila Ivan Šaponjič, ktorého zdravotný stav sa však vyvíja priaznivo, a počnúc týmto týždňom začína s tréningom s mužstvom.

Podobne ako v predchádzajúcich prípravách, aj teraz sme vám aj z Dubaja ponúkli všetky štyri zápasy v priamych prenosoch na Slovan TV. Teraz sa už spoločne s vami tešíme na jarnú časť sezóny.