Úvod Správy Prípravné zápasy Opäť sme boli veľmi málo efektívni

Opäť sme boli veľmi málo efektívni

Hlasy po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď (1:2).

Boris Kitka, asistent trénera: „Opäť sme boli veľmi málo efektívni. Začali sme dobre, prvých 20-25 minút sme mali pod kontrolou, dali sme možno taký šťastnejší gól. Namiesto toho, aby sme si zápas ukontrolovali, prišli ľahké straty lôpt. Pri vyrovnávajúcim góle si myslím, že ani nie je veľmi treba hľadať chybu ako skôr uznať, že to Haša urobil majstrovsky. Prvý polčas bol z našej strany relatívne v poriadku, až na efektivitu. V druhom polčase sme mali málo pohybu, hrali sme veľmi pomaly, do šírky. Sereď bola naopak veľmi dobre organizovaná, zhusťovala to pred šestnástkou, s čím sme si nevedeli dať rady. Napriek tomu sme mali veľa možností na skórovanie, ale znovu doplácame na absenciu takého „zabijackého“ inštinktu, v ofenzívnej fáze sme veľmi málo agresívni. Prehrali sme, spoločne si to musíme zanalyzovať. Nie je to len príprava, sme predsa značka, s ktorou sa nemá hazardovať. Každý z hráčov si musí byť vedomý, že je zodpovedný za svoj výkon, a my ako trénerský štáb nesieme zodpovednosť za výsledky. Spoločne si môžeme určité veci vydiskutovať, ale nie teraz ukazovať prstom na niekoho a hľadať vinu. Podobne ako dnes sa nám aj na jeseň stávalo, že akonáhle sme mali zápas dobre rozbehnutý, pustili sme súpera do hry. To nie je vec kvality, ale skôr charakteru a mentality. Je to o tom, aby každý z nás začal od zajtra už od tréningového procesu, to je jediná cesta.

Osem polčasových zmien bolo vopred plánovaných, chceli sme rozložiť záťaž medzi všetkých hráčov. Čo sa týka zdravotného stavu, tak u Aleksandara Čavriča je to otázka nasledujúcich dní, i keď ešte musí podstúpiť kontrolné vyšetrenie, podobné je to u Lucasa Lovata. Ivan Šaponjič začína s tréningom, absolvoval kontrolné vyšetrenie. Mal však dosť dlhý výpadok, takže si nemyslím, že sa pri ňom budeme zameriavať už na Senicu. Myenty Abena sa vrátil z reprezentácie, v príprave neabsolvoval veľa, dnes to z jeho strany tiež nebolo také, ako by malo byť. Aj títo hráči, ktorí mali či už zranenia alebo výpadku, musia byť tí prví, ktorí sa chcú vrátiť späť.“

Juraj Jarábek, tréner Serede: „Samozrejme, Slovan má svoju kvalitu, preto sa tešíme z tohto výsledku. Určite by som ho však nepreceňoval. Bol to výborný zápas, v mnohých prípadoch sme mali šťastie, ale boli sme nebezpeční dopredu a dali sme dva góly. Som rád, že sme odohrali duel s takým kvalitným súperom, keďže nám pre chorobu štyri zápasy odpadli, no dali sme sa dohromady a z tohto pohľadu sme spokojní.“