Úvod Správy Dať jeden a v závere druhý

Dať jeden a v závere druhý

Samo Slovák dnes oslavuje meniny a nie je ťažké uhádnuť, aký darček by ho najviac potešil.

Pred rozhodujúcim zápasom o postup do skupinovej fázy Európskej ligy v Stuttgarte sme sa rozprávali so Samom Slovákom. Je pravdepodobné, že od začiatku stretnutia sa na trávniku neobjaví, ale skúsený stredopoliar belasých už neraz dokázal, že je aj platným žolíkom.

Vo svojej kariére si hrával aj za Norimberg. Spomínaš si z tohto obdobia aj na zápasy proti Stuttgartu?
So Stuttgartom som hral, ale bolo to už dosť dávno. Nemám konkrétne spomienky, ktoré by mi utkveli v pamäti. Určite si budem viac pamätať tieto dva duely v drese Slovana a verím, že to budú čo najlepšie spomienky.

Očakávaš, že odveta bude iná ako prvé stretnutie v Bratislave?
Podľa mňa nie. Stuttgart má jednogólový náskok, takže sa nemusí veľmi tlačiť dopredu. Dôležité pre domácich je, aby možno pridali jeden upokojujúci gól a žiadny nedostali. Takže očakávam, že pre nich bude prvoradá disciplína. My sme na tom podobne. Musíme si dávať pozor, aby sme neinkasovali. Dobré by bolo držať súpera stále v napätí. Ak bude stav taký, že nám bude chýbať len jeden gól na predĺženie alebo postup, máme stále reálnu šancu. Samozrejme, nemôžeme len brániť, treba sa pokúšať skórovať.

Aké poznatky ste si zobrali do odvety z domáceho zápasu?
Stuttgart nám v ňom dal pomerne veľa priestoru. Škoda, že sme ho nevyužili. Naopak, my sme urobili malú chybičku a súper nás potrestal. Vieme, že to bude veľmi ťažké, ale so Stuttgartom sa dá hrať. Musíme len byť stále pozorní a maximálne efektívni.

Súhlasíš s názorom, že môžeme hrať v pohode a nemáme čo stratiť?
Vždy je čo stratiť. Mužstvo je však dobre naladené. V lige sa nám darí, odohrali sme slušné pohárové duely. S Crvenou Zvezdou to bol z našej strany výborný dvojzápas. Prvé stretnutie so Stuttgartom nás mrzí, lebo do 88. minúty bol stav 0:0, čo by bol veľmi zaujímavý výsledok. Takto, žiaľ, vstupujeme do odvety s mankom, takže určite sme v menšej nevýhode. Zároveň však máme k dispozícii ešte 90 minút a pokúsime sa využiť ich čo najlepšie.

Ako si predstavuješ ideálny scenár zápasu v Stuttgarte?
Musíme streliť gól a ideálne by bolo v závere pridať druhý – postupový. Bolo by to super, ale bude to veľmi náročné.