Úvod Správy Juniori Príprava belasej U21 v plnom prúde

Príprava belasej U21 v plnom prúde

Naši mladíci majú za sebou úvodné prípravné zápasy.

Belasá U21 sa poctivo pripravuje na jarnú časť sezóny, ktorá sa pre našich mladíkov začína počas posledného februárového víkendu v Púchove.

Slovanisti sa pripravujú v domácich podmienkach, stihli odohrať úvodné dva prípravné zápasy. V úplne prvom meraní síl v roku 2022 sa belasá U21 predstavila v Brne, kde si zmerala sily s miestnym SK Líšeň, po jeseni tretím tímom českej druhej ligy. Belasí siahali minimálne na remízu, po inkasovanom góle z druhého polčasu prehrali tesne 0:1. „Dovolím si tvrdiť, že sme boli viac než vyrovnaným súperom. Výsledok pre nás v danej fáze nebol taký dôležitý, bol to náš prvý zápas po dvojtýždennom kondičnom bloku. Chceli sme, aby na úvod dostali šancu všetci hráči. Tento zápas mal pre nás veľký zmysel, ukázal nám, na čom ďalej pracovať,“ vrátil sa k tomuto stretnutiu tréner tímu Vladimír Gála.

Počas uplynulého víkendu odohrali belasí druhý prípravný zápas, keď doma na Akadémii vyzvali Šaľu. V súboji s aktuálne štvrtým tímom III. ligy západ si naši mladíci schuti zastrieľali. Belasí zvíťazili vysoko 5:0, keď hetrik zaznamenal Martin Hubert, po góle pridali Patrik Haramia a Radovan Valentín.

„Od začiatku sme sa snažili Šaľu vyššie napádať a hrať vo vysokom tempe, čo sa nám darilo. Dobrým napádaním sme získavali lopty a rýchlo sme prechádzali do útočnej fázy. Vďaka presnosti v predfinálnej fáze sme si vytvárali šance, ktoré sa nám darilo premieňať, konečne sme boli efektívni. Najmä druhý polčas bol kompletne v našej réžii, keď sme dominovali vo všetkých herných fázach. Opäť sme poslali do hry aj hráčov, ktorí u nás boli na skúške. Som veľmi rád, že po zraneniach sa na ihrisku znovu objavili Gabriel Hornyák a Alexander Tóth,“ vyhlásil tréner Vladimír Gála.

Belasých čakajú počas najbližšieho víkendu dva prípravné duely – v sobotu sa predstavia v Žiari nad Hronom proti Pohroniu, a v nedeľu vyzvú Nové Zámky.

Fakty z druhého prípravného zápasu

ŠK Slovan Bratislava U21 – FK Slovan Duslo Šaľa 5:0 (1:0)

Góly: Hubert 3, Haramia, Valentín

ŠK Slovan U21: Ružinský (46. Rybár) – Valentín, Radulovič (46. Habodasz), Laczkó (55. Tóth), Baláž – Ruda (55. Hornyák), Raffay, Jackuliak (60. Mihálik), Kušnír (55. Schlossár) – Haramia, Černák (46. Hubert)

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.