Úvod Správy Prípravné zápasy Každé víťazstvo je potrebné

Každé víťazstvo je potrebné

Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase FC Ararat-Armenia – ŠK Slovan Bratislava (2:3).

Boris Kitka: „S prvým polčasom nemôžeme byť spokojní, najmä z pohľadu hernej kvality. Mali sme príliš veľa strát lôpt. Začali sme pritom relatívne aktívne, v úvodnej 15-minútovke sme si vypracovali dve-tri príležitosti. Myslím si, že pokiaľ takto kontrolujeme hru, musíme šance premeniť na góly. Celkovo prvý polčas nebol optimálny. V druhom sme sa začali viac hýbať bez lopty, boli sme agresívnejší, čo bolo hneď cítiť na samotnej hre i na skóre. Dali sme dva góly hlavou po štandardných situáciách, pri prvej urobil Samuel Mráz veľmi dobrý pohyb pred prvého hráča, čo sa ťažko bráni, hlavou to ideálne trafil a tečoval na zadnú žrď. Pri druhej Vernon veľmi dobre zareagoval a volil prihrávku na zadnú žrď, odkiaľ to Jaromír Zmrhal trafil do protipohybu brankára.

Hráme za klub a každé víťazstvo v medzinárodnej konfrontácii je potrebné. Slovan má meno. Vždy sa bavíme o tom, že ak výsledok a výkon nie sú v poriadku, je to hazard s menom, a každý z nás si to musí uvedomovať. Sme radi, že mužstvo sa dalo v druhom polčase dokopy a ukázalo, že vieme hrať kvalitnejšie a máme individuality, ktoré vedia rozhodnúť zápas. Cítime, že k optimu, pri ktorom by sme boli spokojní, vedie ešte dlhá cesta. Je vidno, že niektorí hráči majú resty, to neoklamete. Tento duel si určite my ako tréneri i hráči zanalyzujeme.

Adam Hrdina bol s nami, odkedy mal Martin Trnovský svalový problém, potrebovali sme tretieho brankára do tréningov. Absolvoval s nami pár dní, resp. záver sústredenia, rozhodli sme sa mu dať v zápase pár minút. Pre mladých hráčov ako on je to verím pozitívna vzpruha do ďalšej práce.“

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.