Úvod Správy Prípravné zápasy Každé víťazstvo je potrebné

Každé víťazstvo je potrebné

Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase FC Ararat-Armenia – ŠK Slovan Bratislava (2:3).

Boris Kitka: „S prvým polčasom nemôžeme byť spokojní, najmä z pohľadu hernej kvality. Mali sme príliš veľa strát lôpt. Začali sme pritom relatívne aktívne, v úvodnej 15-minútovke sme si vypracovali dve-tri príležitosti. Myslím si, že pokiaľ takto kontrolujeme hru, musíme šance premeniť na góly. Celkovo prvý polčas nebol optimálny. V druhom sme sa začali viac hýbať bez lopty, boli sme agresívnejší, čo bolo hneď cítiť na samotnej hre i na skóre. Dali sme dva góly hlavou po štandardných situáciách, pri prvej urobil Samuel Mráz veľmi dobrý pohyb pred prvého hráča, čo sa ťažko bráni, hlavou to ideálne trafil a tečoval na zadnú žrď. Pri druhej Vernon veľmi dobre zareagoval a volil prihrávku na zadnú žrď, odkiaľ to Jaromír Zmrhal trafil do protipohybu brankára.

Hráme za klub a každé víťazstvo v medzinárodnej konfrontácii je potrebné. Slovan má meno. Vždy sa bavíme o tom, že ak výsledok a výkon nie sú v poriadku, je to hazard s menom, a každý z nás si to musí uvedomovať. Sme radi, že mužstvo sa dalo v druhom polčase dokopy a ukázalo, že vieme hrať kvalitnejšie a máme individuality, ktoré vedia rozhodnúť zápas. Cítime, že k optimu, pri ktorom by sme boli spokojní, vedie ešte dlhá cesta. Je vidno, že niektorí hráči majú resty, to neoklamete. Tento duel si určite my ako tréneri i hráči zanalyzujeme.

Adam Hrdina bol s nami, odkedy mal Martin Trnovský svalový problém, potrebovali sme tretieho brankára do tréningov. Absolvoval s nami pár dní, resp. záver sústredenia, rozhodli sme sa mu dať v zápase pár minút. Pre mladých hráčov ako on je to verím pozitívna vzpruha do ďalšej práce.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (0:0).
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 0:0.
Sledujte priamy prenos z prípravného zápasu.

Neprehliadnite

Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Sledujte od 14.00 h. na SLOVAN TV.
viac
23.06.2022 - Aktuality
Vstupenky si môžete zakúpiť online na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.