Úvod Správy Prípravné zápasy Šťastný z návratu

Šťastný z návratu

Lucas Lovat sa po zranení vrátil späť do hry.

Pre brazílskeho krajného obrancu to bola náročná polsezóna. V letnej príprave sa ukazoval sľubne, no v jej závere si nešťastne zlomil kostičku na nohe, a musel vynechať celú jesennú časť. Lucas Lovat je už stopercentne fit, naplno trénuje a váži si každý moment na ihrisku.

„Veľmi sa teším, že po dlhom zranení môžem byť späť na ihrisku. Posledné obdobie bolo veľmi náročné. Na druhej strane som si počas neho uvedomil, ako by sme si mali vážiť každý moment, ktorý môžeme stráviť v zdraví a na ihrisku,“ povedal Lucas Lovat, ktorý sa už pozerá len do budúcnosti a nepríjemné obdobie nechal za sebou.

Dvadsaťpäťročný obranca naskočil už do zápasu s Rigou, ešte väčší priestor dostal proti Spartaku Moskva, keď odohral celý druhý polčas. V systéme 3-4-3 operoval na ľavom kraji, kde plnil defenzívne i ofenzívne úlohy. „Na tejto pozícii som už hral. V tomto rozostavení a našom hernom móde som sa vľavo cítil veľmi dobre. V každom prípade, v akejkoľvek taktickej schéme som na ihrisku pripravený pomôcť spoluhráčom a byť platný pre tím,“ pokračoval rodák z mesta Florianópolis.

Belasí prechádzajú do druhej polovice sústredenia v Dubaji. Od nedeľného príletu absolvovali na kvalitne pripravenom prírodnom trávniku naplánované tréningové jednotky a zodpovedne sa pripravujú na jarnú časť ročníka. Piatková remíza 2:2 so Spartakom Moskva bola pozitívnym impulzom pre celú našu výpravu.

„Takéto zápasy nás môžu posúvať dopredu. Výborne sme zareagovali na nepriaznivý priebeh, remíza so Spartakom Moskva, ktorý vyhral svoju skupinu v Európskej lige, sa počíta. Pripravujeme sa, aby sme boli na jar čo najlepší fyzicky, technicky i takticky. Chceme ešte viac, verím, že zostávajúci čas využijeme čo najlepšie a budeme dobre pripravení na úvodné jarné kolo,“ vyhlásil brazílsky obranca, ktorý priblížil aj svoje doterajšie dojmy zo sústredenia v Dubaji, kde sa belasí pripravujú vôbec po prvýkrát.

„Našli sme tu veľmi dobré tréningové podmienky. Väčšinu dní sme trénovali dvojfázovo, k tomu hráme zápasy, čiže máme k dispozícii všetko potrebné, aby sme sa kvalitne pripravili. V tíme si udržiavame pozitívne nastavenie,“ uzavrel Lucas Lovat.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Slovinský útočník sa sťahuje na východ republiky.
Belasé srdce o.z. poslalo darčeky ku Dňu detí do Detského kardiocentra NÚSCH a.s. pre malých pacientov, ktorým sme sa snažili aspoň trošku spríjemniť pobyt v nemocnici.
SK Beveren si uplatnil opciu na prestup.

Neprehliadnite

Zapojením do dražby podporíte dobrú vec.
Zabezpečená obrana je veľakrát to, čo rozhoduje o úspechu alebo neúspechu v dôležitých zápasoch.
Zažite aj v novej sezóne neopakovateľné chvíle a zážitky na našom Tehelnom poli s novou permanentkou na sezónu 2023/2024. Predaj permanentiek spúšťame v pondelok 12. júna.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.