Úvod Správy Prípravné zápasy V druhom polčase sme boli agresívnejší

V druhom polčase sme boli agresívnejší

Hlasy hráčov po prípravnom zápase so Spartakom Moskva.

Belasí v druhom prípravnom zápase dosiahli cennú remízu so Spartakom Moskva, účastníkom jarnej vyraďovacej fázy Európskej ligy. K remíze sa dopracovali zlepšeným druhým polčasom, v ktorom zmenili rozostavenie na 3-4-3. Dôležitý kontaktný gól strelil Vladimír Weiss ml., ktorému prihral Jaromír Zmrhal. Obaja boli po stretnutí pred kamerou Slovan TV.

Vladimír Weiss ml.: „Myslím si, že dnešok môžeme hodnotiť pozitívne. Nezačali sme možno najlepšie, prehrávali sme o dva góly. Po prestávke sme zmenili rozostavenie na 3-4-3, čo nám môže vyhovovať, máme na to typologicky hráčov. Začali sme viac behať bez lopty, boli sme agresívnejší. O tom je dnešný moderný futbal – hrať bez lopty, čo najrýchlejšie ju vyhrať naspäť a niečo vymyslieť smerom dopredu. Striedania to oživili a kontaktný gól nám dal ešte väčšiu chuť do zápasu. Potom sme zaslúžene vyrovnali. Vždy sa snažím vymyslieť niečo dopredu, teším sa, že v prvých dvoch prípravných zápasoch mi to vyšlo, verím, že v tom budem pokračovať. Ideme od zápasu k zápasu. Prvé dva týždne v Bratislave boli ťažké, ešte ich trochu cítime v nohách, máme veľa tréningov. Pevne verím, že na prvý ligový zápas budeme stopercentní.“

Jaromír Zmrhal: „Mal som rýchlejší vstup do druhého polčasu, keď som hneď dostal 2-3 lopty za obranu, čiže som sa veľmi rýchlo zadýchal. Potom som sa do toho dostal a bolo to dobré. Škoda, že sme nevyužili ešte viac našich šancí, mal som tam jednu-dve strely, tú jednu situáciu som mohol vyriešiť lepšie. Stále je to druhý zápas v príprave, no dostávame sa do toho a verím, že už to pôjde len nahor. Remíza so Spartakom Moskva je vítanou vzpruhou, vieme, aký majú kvalitný tím. Rozprával som sa s bývalým hráčom Spartaka Alexom Králom, ktorý sa prišiel pozrieť na zápas, poznáme ich silu. Sú tiež v určitej fáze prípravy, no myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Dobre nám sadol aj prechod na iný systém v druhom polčase.“