Úvod Správy Prípravné zápasy Zaslúžená remíza v zápase rozdielnych polčasov

Zaslúžená remíza v zápase rozdielnych polčasov

Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po prípravnom zápase Spartak Moskva – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Vladimír Weiss st.: „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Aj keď sme ten prvý nezačali zle, tak sme dostali zbytočný gól po našej chybe. Ale to sa stáva, úlohu už môže hrať aj únava, pretože sme veľa trénovali. Po zmene strán sme zmenili rozostavenie, prešli sme na 3-4-3, prakticky sme hrali zrkadlo so Spartakom, aby sme to ubehali. V druhom polčase sme podali výborný výkon. Prvý polčas nebol v poriadku, v druhom sme hrali lepšie bez lopty, lepšie sme sa pohybovali, boli tam 3-4 dobré nábehy na dotyk za obranu, dali sme dva góly. Myslím si, že remíza je zaslúžená. Videli sme rozdielne polčasy, ale v každom prípade to bol výborný tréning s výborným súperom, dnes som spokojný.

Čerství hráči priniesli oživenie, druhopolčasové rozostavenie nám dá sa povedať sedelo. Aj mi to zamiešalo hlavu, či to nevyskúšať, ale na to ešte máme čas. Prispôsobili sme sa súperovi, ktorý hral v 3-4-3, mal široké ihrisko, vykryli sme kraje a dobre pracovala stredová formácia, či už Alen Mustafič, ktorý výborne naskočil, aj Uche Agbo a Ibrahim Rabiu dnes výborne. Z tohto pohľadu som spokojný, vpredu mal Vlado (Vladimír Weiss ml., pozn. red.) dobré momenty a dal gól, aj Jaromír Zmrhal mal výborné momenty. Na konci sme mali aj šťastie, Aleksandar Čavrič naskočil a hneď skóroval, to tak niekedy býva. Teším sa z toho, odviedli sme dobrú robotu s výborným súperom, tak to má v príprave byť, aby hráči odovzdali všetko. Dnes ich musíme pochváliť.“