Úvod Správy Prípravné zápasy Čerepkai: Snažím sa ukázať v čo najlepšom svetle

Čerepkai: Snažím sa ukázať v čo najlepšom svetle

Devätnásťročný útočník Roman Čerepkai zažil debut v A-tíme.

Najmladším členom belasej výpravy na sústredení v Turecku je Roman Čerepkai (ročník 2002). Devätnásťročný útočník zažil v zápase s Rigou debut v A-mužstve a bol blízko k tomu, aby v závere vyrovnal nepriaznivé skóre.

Po peknom centri Davida Hrnčára sa Čerepkai snažil zblízka hlavou prekonať lotyšského brankára, ten však reflexívne zareagoval a vytlačil loptu spod brvna. Chýbalo len málo.

„Išiel som na ihrisko s tým, že chcem dať gól, aby sme minimálne vyrovnali. Žiaľ, nepodarilo sa mi využiť svoju gólovú príležitosť. Som útočník, od ktorého sa žiadajú góly. Mojou úlohou je dostávať sa do šancí a premieňať ich,“ skonštatoval Roman Čerepkai.

Odchovanec Akadémie ŠK Slovan nastupoval na jeseň za našu U21 v druhej najvyššej súťaži. Od začiatku zimnej prípravy trénoval s prvým tímom a proti Rige sa dočkal prvého štartu v áčku.

„Cítil som sa veľmi dobre, aj po kondičnej stránke. Nepociťoval som ani žiadnu nervozitu,“ vyjadril sa slovenský mládežnícky reprezentant na margo svojho debutu.

Belasí po tesnej prehre s Rigou v stredu absolvovali tréningovú jednotku a pokračujú v naplánovanom programe sústredenia. V piatok nás čaká Spartak Moskva. „Podmienky sú výborné, ihriská na trénovanie máme veľmi dobre pripravené. Cením si, že tu môžem byť. Dostal som šancu v áčku a snažím sa ukázať v čo najlepšom svetle, na tréningu idem na 110 percent. Chcem dávať góly a byť platný aj v medzihre, a preniesť to z tréningov do zápasov. Mojím cieľom je ukázať sa a prebojovať sa do mužstva,“ uzavrel Roman Čerepkai.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vstupenky sa predávajú na meno a priezvisko.
Ponúkame exkluzívny zážitok pre vaše deti.
Pozývame vás na záverečné domáce zápasy v roku 2023.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.