Úvod Správy Prípravné zápasy Čerepkai: Snažím sa ukázať v čo najlepšom svetle

Čerepkai: Snažím sa ukázať v čo najlepšom svetle

Devätnásťročný útočník Roman Čerepkai zažil debut v A-tíme.

Najmladším členom belasej výpravy na sústredení v Turecku je Roman Čerepkai (ročník 2002). Devätnásťročný útočník zažil v zápase s Rigou debut v A-mužstve a bol blízko k tomu, aby v závere vyrovnal nepriaznivé skóre.

Po peknom centri Davida Hrnčára sa Čerepkai snažil zblízka hlavou prekonať lotyšského brankára, ten však reflexívne zareagoval a vytlačil loptu spod brvna. Chýbalo len málo.

„Išiel som na ihrisko s tým, že chcem dať gól, aby sme minimálne vyrovnali. Žiaľ, nepodarilo sa mi využiť svoju gólovú príležitosť. Som útočník, od ktorého sa žiadajú góly. Mojou úlohou je dostávať sa do šancí a premieňať ich,“ skonštatoval Roman Čerepkai.

Odchovanec Akadémie ŠK Slovan nastupoval na jeseň za našu U21 v druhej najvyššej súťaži. Od začiatku zimnej prípravy trénoval s prvým tímom a proti Rige sa dočkal prvého štartu v áčku.

„Cítil som sa veľmi dobre, aj po kondičnej stránke. Nepociťoval som ani žiadnu nervozitu,“ vyjadril sa slovenský mládežnícky reprezentant na margo svojho debutu.

Belasí po tesnej prehre s Rigou v stredu absolvovali tréningovú jednotku a pokračujú v naplánovanom programe sústredenia. V piatok nás čaká Spartak Moskva. „Podmienky sú výborné, ihriská na trénovanie máme veľmi dobre pripravené. Cením si, že tu môžem byť. Dostal som šancu v áčku a snažím sa ukázať v čo najlepšom svetle, na tréningu idem na 110 percent. Chcem dávať góly a byť platný aj v medzihre, a preniesť to z tréningov do zápasov. Mojím cieľom je ukázať sa a prebojovať sa do mužstva,“ uzavrel Roman Čerepkai.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Na dnešnom zápase bude vo fanshope na námestí Tehelného poľa prebiehať TOTÁLNY VÝPREDAJ, zľavy až do -80%.

Neprehliadnite

Spúšťame predaj vstupeniek na osemfinále.
Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.