Úvod Správy Prípravné zápasy Bolo vidieť, že je to náš prvý zápas

Bolo vidieť, že je to náš prvý zápas

Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase Riga FC – ŠK Slovan Bratislava (2:1).

Boris Kitka, asistent trénera: „Súper bol agresívny, kým my sme od začiatku mali problémy aj s tempom, je pravda, že Riga je možno v trochu inej fáze prípravy. Dnes bolo vidieť, že to bol náš prvý zápas. Trochu ťažšie sme sa rozbiehali. Zo začiatku sme mali problémy vyjsť z pressingu, potom sa to zlepšilo, mali sme nejaké príležitosti. Výsledok môžeme označiť za spravodlivý, súper bol možno o ten gól lepší. Myslím si, že pre nás to bol taký poučný zápas aj do ďalších duelov v príprave.

Vidíme, že futbal sa uberá smerom, v ktorom sú tímy naozaj top fyzicky pripravené, a nikoho nemôžete podceniť. Niekto možno vníma, že Riga nie je súper, no Riga je dobrý súper, majú aj veľa zahraničných hráčov. Nesmieme podceniť najmä fyzickú pripravenosť, dnešný futbal je o tom, ako viete hrať pod tlakom. Zostávajúci čas preto musíme využiť na čo najlepšiu prípravu.

Prvýkrát nastúpil Roman Čerepkai, ktorý dobre trénuje, z čoho sa tešíme, no aj preňho to bol ťažký zápas, takže teraz by som to nejako nehodnotil. Mali sme tam dobré výkony, aj Vladimír Weiss ml. dnes veľmi dobre ťahal v podstate našu ofenzívu. Na druhej strane je vidno, že niektorí hráči ešte nie sú fyzicky pripravení. Riga nám ukázal, že pokiaľ je tím fyzicky pripravený, disciplinovaný a s dobrým napádaním, tak budeme mať problémy. Na toto sa musíme pripraviť, lebo toto nás určite čaká aj v lige.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si prehľad víkendových zápasov.
Pozrite si diskusnú reláciu Téma na TA3.
Pozrite si medailón o našom služobne najstaršom hráčovi.

Neprehliadnite

Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.
Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.