Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí v utorok s Rigou, priamy prenos na Slovan TV

Belasí v utorok s Rigou, priamy prenos na Slovan TV

Pred prvým prípravným zápasom na sústredení v Dubaji.

Výprava Slovana Bratislava v nedeľu neskoro večer priletela do Dubaja. V pondelok mali belasí na programe dva tréningy v príjemnom počasí a na kvalitne pripravenom prírodnom trávniku.

Hneď v utorok čaká slovanistov úvodný prípravný zápas. O 13:00 SEČ (v Dubaji sú o tri hodiny viac) vyzvú Riga FC, lotyšského majstra z roku 2020. Prostredníctvom Slovan TV vám ponúkneme priamy prenos zo stretnutia.

„Tešíme sa, je to náš prvý zápas, keďže s Podbrezovou sme kvôli výskytu Covid-19 v tíme súpera hrať nemohli. V týchto výborných podmienkach, aké v Dubaji máme, sa tešíme na prvú previerku. Chcem dať šancu všetkým hráčom. Máme ešte trochu problém s vízami, Ibrahim Rabiu a Uche Agbo zostali doma, pretože Nigéria mala zavretý prístup do Dubaja, no verím, že sa nám to podarí vybaviť, a potom by sme boli relatívne kompletní. Zdravotné problémy má ešte Ivan Šaponjič, ktorý v tomto zápase ešte nenastúpi, taktiež Aleksandar Čavrič a Dejan Dražič mali tréningový výpadok, takže naháňajú kondíciu. Ostatní hráči sú k dispozícii,“ povedal hlavný tréner Vladimír Weiss st. pre štáb Slovan TV, ktorý cestoval s mužstvom do Dubaja.

Hlavný tréner belasých zároveň zhrnul úvodný deň mužstva na sústredení. „Je tu trojhodinový časový posun, prišli sme v noci z nedele na pondelok. Hráči sa vyspali, dnes ráno sme mali ľahší tréning, trochu práce s loptou. Popoludní sme už absolvovali normálny tréning, pracovali sme dobre a tešíme sa na zápas. V utorok ráno nás čaká ešte modelovaný tréning so štandardnými situáciami, a popoludní si dobre zahráme,“ pokračoval tréner belasých, ktorý bude v úvodnom prípravnom meraní síl sledovať viaceré aspekty.

„Výsledok je vždy dôležitý, pretože mužstvo sa musí naučiť vyhrávať, keď chce získavať trofeje a byť majstrom. Liga však na jar nebude ľahká, do začiatku nadstavby nás čakajú ešte tri zápasy. Každý duel v príprave je dôležitý, nemáme ich veľa, preto sa budeme snažiť každý využiť v najlepšom zmysle ako sa patrí,“ vyhlásil Vladimír Weiss st.

Riga FC je trojnásobným majstrom svojej krajiny, lotyšskú ligu vyhrala trikrát v rade v rokoch 2018-2020. V uplynulej sezóne 2021 (v Lotyšsku sa hrá systémom jar-jeseň) však skončila až štvrtá. Počas uplynulého leta účinkovala v kvalifikačných kolách európskych pohárov. V kvalifikácii Ligy majstrov neprešla cez švédske Malmö (0:1 vonku a 1:1 doma), v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy vyradila Škendiju (2:0 doma a 1:0 vonku) a Hibernians (0:1 doma a 4:1 po predĺžení vonku). Sen o postupe do skupiny sa rozplynul v play-off s našimi „starými známymi“ Lincoln Red Imps po domácej remíze 1:1 a prehre 1:3 na Gibraltári po predĺžení.

Trénerom Rigy sa od nového roka stal Thorsten Fink, ktorý počas aktívnej kariéry získal s Bayernom Mníchov štyrikrát majstrovský titul. Ako tréner získal dva majstrovské tituly s Bazilejom, neskôr viedol aj Hamburger SV, cyperský APOEL, Austriu Viedeň, Grashoppers Zürich a japonský Vissel Kobe. Pre Rigu to bude druhý prípravný zápas v Dubaji, v tom prvom podľahla Legii Varšava 0:2.

„Thorsten Fink bol výborný hráč a je aj výborný tréner. Fakt, že má Riga takéhoto trénera, znamená, že majú určite dobré podmienky. Minulá sezóna im nevyšla, zrejme aj preto sa rozhodli pre zmenu, sú niekoľkonásobnými majstrami svojej krajiny. V príprave sú všetky zápasy prakticky rovnaké, každý bojuje o miesto, každý sa snaží ukázať trénerovi, a o tom bude aj zajtrajší duel,“ uzavrel Vladimír Weiss st.

Prípravný zápas Riga FC – ŠK Slovan Bratislava sa začína v utorok 25. januára o 13:00 SEČ, a ponúkneme vám z neho priamy prenos na Slovan TV. Pre ďalšie aktuality z Dubaja vám odporúčame sledovať aj náš Facebook a Instagram.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Na dnešnom zápase bude vo fanshope na námestí Tehelného poľa prebiehať TOTÁLNY VÝPREDAJ, zľavy až do -80%.

Neprehliadnite

Spúšťame predaj vstupeniek na osemfinále.
Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.