Úvod Správy Prípravné zápasy Zohľadňujeme všetky aspekty

Zohľadňujeme všetky aspekty

Aktuálne pred odletom do Dubaja.

Dnes popoludní odlietajú belasí na sústredenie do Dubaja, kde pobudnú do 3. februára, a odohrajú tam tri prípravné zápasy. Pre fanúšikov pracujeme na zabezpečení priamych prenosov z jednotlivých duelov. Prvý zápas v Dubaji s lotyšským Riga FC (utorok 25. januára o 13:00 SEČ) vám prinesieme na Slovan TV. S výpravou cestuje náš mediálny tím, z Dubaja vám teda budeme denne prinášať videá, fotografie a všetky aktuality.

V nominácii na sústredenie je kompletný káder s výnimkou zranených Jurija Medveděva a Richarda Križana, ktorý sa pripravuje individuálne v Bratislave. Myenty Abena bol povolaný do reprezentácie Surinamu, keďže v zóne CONCACAF je na prelome januára a februára asociačný termín, a bude si tak plniť reprezentačné povinnosti. Vo výprave sú traja brankári (Adrián Chovan, Michal Šulla, Martin Trnovský) a s belasými cestuje aj 19-ročný mladík Roman Čerepkai, ktorý s A-tímom trénuje od začiatku zimnej prípravy. S belasými cestovala aj najnovšia posila Ivan Šaponjič. 

Je možné, že v kádri ešte počas prestupového obdobia nastanú zmeny obomi smermi. „Káder bol skladaný pre tri súťaže, držať 25 hráčov pri menšom počte zápasov by bol priveľký luxus. Zohľadňujeme všetky faktory vrátane vyťaženosti hráčov i ekonomické aspekty. Preto hľadáme možnosti ako umiestniť hráčov a aj si finančne pomôcť. Pracujeme na niektorých odchodoch, prevažne hovoríme o hosťovaniach s prípadnou opciou, celková situácia na trhu totiž nie je ideálna. Boli by sme radi, ak by sa nám niečo z toho podarilo dotiahnuť, evidujeme nejaké ponuky na hosťovania s opciou. Na druhej strane, sme v určitých rokovaniach čo sa týka príchodov, ale zatiaľ nie tak blízko. Je tam niečo s výhľadom posilnenia na leto, uvidíme, či sa nám to podarí dotiahnuť teraz alebo v lete. Máme niečo rozrobené. Teraz v zime však hovoríme možno ešte o jednej posile, možno o dvoch, ak by sa udialo niečo smerom von,“ povedal pred odchodom na sústredenie generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. 

Jedným z cieľov pre zimné obdobie bola aj stabilizácia kádra. Slovan získal dve posily – Tigrana Barseghjana a Ivana Šaponjiča. Na polročné hosťovanie do Ružomberka zamieril Filip Lichý, v Holandsku bude hosťovať Joeri de Kamps, a v Saudskej Arábii Ezekiel Henty.

„Vopred sme avizovali, že v zime nenastanú nejaké veľké zmeny. Uvidíme, ako sa prestupové okno vyvinie, ešte aj počas februára môžeme realizovať pohyby v kádri. Len zopakujem, že finančná situácia je po posledných dvoch rokoch náročná, a to musíme zohľadniť aj pri našich krokoch na prestupovom trhu,“ vyjadril sa Ivan Kmotrík ml.

Fanúšikov pochopiteľne zaujímala aj téma Ezekiela Hentyho, ktorý zamieril na hosťovanie s opciou do saudskoarabského klubu Al-Hazem. Táto ponuka bola finančne zaujímavá aj pre klub. „Obdržali sme zaujímavú ponuku pre klub i hráča. Reagovali sme na ňu a myslím si, že sme našli najlepšie riešenie pre všetky strany. Je to platené hosťovanie, čiže sme dostali tzv. „loan fee“ (poplatok za hosťovanie) a následne je tam opcia, čiže „transfer fee" (prestupová suma). Plus prebrali celý jeho plat. Nerád by som konkretizoval čísla, no sme spokojní, tak by som to povedal.“

Na hosťovanie do Sparty Rotterdam zamieril Joeri de Kamps. „Pri Joerim je to výhodné pre všetky strany. Joeri potrebuje hrávať, v poslednom čase ho trápili zdravotné problémy, takže je dôležité, aby sa dostal do formy. Hosťovanie mu môže veľmi pomôcť,“ doplnil generálny riaditeľ belasých.

Program zápasov na sústredení v Dubaji

25. januára o 13:00: Riga FC – ŠK Slovan

28. januára o 14:00: FC Spartak Moskva – ŠK Slovan

1. februára o 13:00: FC Ararat-Armenia – ŠK Slovan 

Foto: Miro Gasidlo, Norbert Skaličan - Šport24.sk

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Na dnešnom zápase bude vo fanshope na námestí Tehelného poľa prebiehať TOTÁLNY VÝPREDAJ, zľavy až do -80%.

Neprehliadnite

Spúšťame predaj vstupeniek na osemfinále.
Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.