Úvod Správy Transfery Skúsenosti od najlepších chce zúročiť v Slovane

Skúsenosti od najlepších chce zúročiť v Slovane

Prvý rozhovor s Ivanom Šaponjičom.

Belasí v sobotu predstavili druhú zimnú posilu - útočníka Ivana Šaponjiča. Veľký talent srbského futbalu má za sebou pôsobenie v Atléticu Madrid, kde sa ťažko presadzoval v silnej konkurencii, no priniesol si cenné skúsenosti. Tie chce v Slovane využiť, potrebuje však čas a trpezlivosť.

Ivan na oficiálne predstavenie na Tehelné pole prišiel aj so svojimi najbližšími. Počas pôsobenia v Španielsku, Portugalsku či Belgicku zažil mnohé moderné a veľké štadióny. „Štadión Tehelné pole je krásny. Prišiel som do Bratislavy spolu s rodinou, moje prvé dojmy sú výborné. Som skutočne šťastný, že som tu. Verím, že všetko bude v poriadku a neviem sa dočkať dňa, keď prvýkrát na tomto štadióne vybehnem na ihrisko pred fanúšikmi,“ povedal 24-ročný Srb.

Náš útočník bol od leta 2019 kmeňovým hráčom Atlética Madrid. Na svojej pozícii postupne čelil konkurencii v podobe hráčov ako Álvaro Morata, Luis Suárez či Joao Félix. „Je veľmi ťažké presadiť sa v takejto konkurencii. Na druhej strane, pre mňa to bola obrovská šanca učiť sa od týchto svetových hráčov. Snažím sa vziať si z toho tie dobré veci. Chcem ukázať, čo som sa od nich naučil, a zúročiť to v prospech Slovana.“

Počas pôsobenia v hlavnom meste Španielska bol Šaponjič napriek nižšej minutáži súčasťou kádra trénera Simeoneho. Bol súčasťou majstrovského mužstva zo sezóny 2020/21. Jar minulého roka však už strávil na hosťovaní v Cádize, kde si otvoril gólový účet v La Lige.

„Zápasy v La Lige za Cádiz boli tiež veľmi dobrou skúsenosťou. Som stále mladý, chcem sa ďalej zlepšovať. Uvedomujem si, že potrebujem dobré tréningy, zápasovú prax a čo najvyššiu minutáž, aby som sa do toho dostal a ukázal, čo vo mne je. Verím, že sa ako hráč stabilizujem a ukážem svoje kvality,“ hovorí majster sveta do 20 rokov z roku 2015.

Aj zo slov Ivana Šaponjiča vyplýva, že dôležité bude postupné napredovanie a trpezlivosť. Zvlášť pre útočníka je dôležité zohrať sa s mužstvom a zvyknúť si na nových spoluhráčov. V podobnej situácii s menšou hernou praxou k nám začiatkom roka 2018 prišiel istý Andraž Šporar. Prvá polsezóna mu herne ani gólovo nevyšla ideálne a zožal aj kritiku, neskôr sa stal oporou tímu v lige i Európe.

„Poznám Andražov príbeh a viem, akú tu zanechal stopu. Viem, aká je pozícia útočníka, zvlášť v klube ako Slovan, ktorý je známy aj za hranicami a má bohatú históriu. Svojimi výkonmi, prácou pre tím a gólmi si budem chcieť získať srdcia fanúšikov i verejnosti,“ vyhlásil útočník, ktorý bude v belasom nosiť číslo 9.

V charakteristike Ivana Šaponjiča vyniká dobrý fyzický fond (výška 1,90 metra), schopnosť presadiť sa v súperovej šestnástke i zmysel pre kombináciu. Často strieľal góly hlavou. Naša liga by mu svojím štýlom mohla sedieť. „Pozrel som si pár zápasov Slovana. Myslím si, že slovenská liga má svoju kvalitu, a je možno o niečo lepšia než srbská. Štýl by mi mohol sedieť, no o všetkom sa presvedčím až na ihrisku,“ uzavrel srbský útočník.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Autogramiáda sa uskutoční v piatok 1. júla v OC CENTRAL.
Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Slová Juraja Kucku z tlačovej konferencie.

Neprehliadnite

Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Sledujte od 14.00 h. na SLOVAN TV.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.