Úvod Správy Prípravné zápasy Verí, že aj štvrté hlavné mesto prinesie úspech

Verí, že aj štvrté hlavné mesto prinesie úspech

Tigran Barseghjan a jeho prvé dojmy.

Prvá zimná posila belasých už naplno zarezáva v zimnej príprave. Tigran Barseghjan si pochvaľuje prvé dni v novom klube, no uvedomuje si, že všetko je o tvrdom tréningu a postupnom napredovaní.

„Úvodné dni v Slovane boli veľmi dobré. Stihol som spoznať nových spoluhráčov a realizačný tím. Som veľmi šťastný, že som tu, a môžem sa naplno koncentrovať na dobrú prípravu,“ povedal 44-násobný arménsky reprezentant.

Tigran pre cestovné komplikácie nestihol úvodný zraz, preto je preňho dôležité, aby dohnal zameškané a bol stopercentne pripravený na výzvy, ktoré sú pred nami. „Mal som menšie cestovné komplikácie, nebolo to príjemné. Nie je jednoduché neskôr naskočiť do prípravy, avšak idem krok po kroku a dávam zo seba maximum, aby to bolo z mojej strany čím skôr dobré.“

Od 28-ročného Arména si belasí sľubujú výrazné posilnenie v ofenzíve. Ktorá pozícia Barseghjanovi najlepšie vyhovuje? „Pravé krídlo, jednoznačne. Toto je moja top pozícia. V Astane som hrával naľavo, lepšie sa však cítim napravo. Na pravej strane si totiž môžem zaseknúť loptu dovnútra a vystreliť ľavačkou. Samozrejme, vždy je to na rozhodnutí trénera,“ pokračoval rodák z Jerevanu.

Posledné tri roky strávil Tigran v Kazachstane, kde hral najprv za Kaysar Kyzylorda, a dve sezóny nosil dres Astany. V roku 2020 bol v Astane v hlasovaní fanúšikov vyhlásený najlepším hráčom klubu.

V Kazachstane sa hrá systémom jar-jeseň, u nás hráme tradične jeseň-jar. Nie je to však jediný rozdiel. „Na Slovensku je to iné než v Kazachstane, a pri všetkom rešpekte si dovolím povedať, že lepšie. Tréningové podmienky sú tu skutočne na úrovni. O štadióne Tehelné pole ani nehovoriac, ten je fantastický. V Kazachstane zväčša bolo v zime tak chladno, že sme nemohli trénovať vonku, preto sme celé prípravy trávili v teple. Na Slovensku nie je počasie natoľko kruté. Čo sa týka hracieho systému, všetko je o hlave. Ak sa dobre nastavíte, zvládnete čokoľvek.“

S doterajšou kariérou Tigrana Barseghjana sú späté hlavné mestá. Pôsobil v rodnom Jerevane a úspešné obdobie zažil vo Vardar Skopje, ktorému pomohol ku kvalifikácii do skupiny Európskej ligy. Po angažmáne v hlavnom meste Severného Macedónska hral za Astanu (dnes sa hlavné mesto Kazachstanu nazýva Nur-Sultan).

„Očividne sa mi páčia hlavné mestá (úsmev). Aj v Skopje som bol veľmi spokojný, spája sa s ním pekné obdobie mojej kariéry. Verím, že aj v Bratislave sa mi bude dariť, budem platnou súčasťou mužstva, a budem tešiť fanúšikov. Z Bratislavy a Slovenska mám zatiaľ veľmi dobré pocity,“ uzavrel Tigran Barseghjan.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Naši mladíci oslávili prvenstvo doma na Tehelnom poli.
Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste nás celý rok podporovali.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.