Úvod Správy Prípravné zápasy Lukáš Pauschek: Teším sa, že som späť

Lukáš Pauschek: Teším sa, že som späť

Lukáš Pauschek je späť v plnom tréningu.

Poslednýkrát odohral v belasom drese plnú minutáž koncom septembra minulého roka pri cennej remíze v Solúne. Lukáš Pauschek od druhej polovice októbra nútene pauzoval, keď ho postupne potrápili rôzne zdravotné ťažkosti. Už je však stopercentne fit a v plnom tréningu s mužstvom.

„Je skvelé byť späť, teším sa,“ pousmial 29-ročný obranca, ktorý nemal ideálny záver uplynulého roka, to už je však minulosť. „Posledné dva mesiace minulého roka boli ťažké. Ešte v októbri som sa zranil, mal som natrhnutý sval, ktorý sa dával dokopy dlhšie, než som predpokladal. Možno aj preto, že najprv do toho prišla choroba. Keď už som po nej mal začať trénovať s mužstvom, zastavil ma koronavírus, takže som musel stráviť 10 dní doma. Do tréningu som sa konečne dostal pred posledným zápasom v Žiline, nechceli sme však riskovať. Od začiatku zimnej prípravy už môžem ísť na sto percent.“

Lukáš Pauschek sa teší, že môže opäť naplno zaberať s mužstvom. „Všetky súčasti tréningu absolvujem s tímom, idem naplno. S fyzioterapeutmi sa ešte venujeme svalu, ktorý som mal natrhnutý, aby sa nestalo niečo, čo nechceme. Dávam si na to pozor, no záťaž mám normálnu ako ostatní,“ hovorí rodený Bratislavčan.

Belasí v pondelok dvomi tréningovými jednotkami vstúpili do druhého týždňa zimnej prípravy. Dopoludnia mali na programe bežecký tréning, popoludní zaberali na ihrisku s umelou trávou. „Už som zažil dosť príprav, takže som zhruba vedel, o čom to bude. Je to náročné, a niekedy nie príjemné, ale je to treba, aby sme nabrali kondíciu a mohli sme z toho ťažiť počas celej jarnej časti. Najmä bežecké tréningy sú ťažké, dôležité je správne sa psychicky nastaviť, a zvládnuť to,“ vyhlásil Lukáš Pauschek, ktorý vníma veľmi pozitívne, že domáci blok prípravy prebieha v priestoroch Tehelného poľa. „Na Tehelnom poli máme výborné zázemie, posilňovňu, hneď vedľa umelú trávu, kde trénujeme. Bežecké tréningy zväčša absolvujeme v parku pri hoteli, kde sme ubytovaní. Zvyšok si odmakáme v posilňovni a na umelej tráve. Zázemie je úžasné, máme všetko, čo je potrebné na dobrú prípravu.“

A čo si Lukáš praje do nového roka 2022? „Prial by som si jednu vec. Na základe posledných dvoch mesiacov minulého roka, keď som mal rôzne ťažkosti, prajem v tejto šialenej dobe rodine a všetkým zdravie, pretože od neho sa všetko odvíja,“ uzavrel Lukáš Pauschek.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vstupenky si môžete rezervovať cez webovú stránku programu Belasé srdce.
Súčasťou dohody je aj opcia.
Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.