Úvod Správy Prípravné zápasy Opäť väčší pocit domova

Opäť väčší pocit domova

Vasil Božikov na štarte zimnej prípravy.

Naše A-mužstvo začalo zimnú prípravu v domácich podmienkach na Tehelnom poli. Práve v tejto oblasti nastala pomerne významná zmena. Na novom štadióne hrávame od marca 2019, no tréningový proces doteraz až na malé výnimky prebiehal na Pasienkoch. Zimná príprava prebieha tam, kde sú belasí naozaj doma.

„V prvom rade prajem šťastný nový rok slovanistom a slovanistkám, nech ste všetci najmä zdraví a môžeme sa opäť stretávať na štadióne. Chceme sa dobre pripraviť, aby sme odohrali výbornú jar. Jednoznačne chceme získať ďalší titul,“ povedal Vasil Božikov na štarte prípravy.


Belasí od pondelka trénovali dvojfázovo, prvý blok prípravy je vo veľkej miere aj o fyzickej stránke. „Začiatok prípravy nebýva nikdy jednoduchý. Viac sa venujeme fyzickým veciam, musíme sa dostať späť do toho správneho rytmu. Na drinu sa však teším. Je dôležité prípravu naplno odmakať, aby sme zvládli všetky výzvy, ktoré nás čakajú,“ pokračoval náš kapitán. Na štarte nového roka sa hráči zvyknú vrúcne zvítať a zväčša panuje dobrá, optimistická nálada. Nie inak to bolo na štarte tejto zimnej prípravy u belasých.

„Jesenná časť bola nabitá a náročná, ale práve toto sme chceli, hrať v Európe. Cez dovolenky a sviatky sme mali trochu čas, ktorý sme mohli stráviť s rodinami a blízkymi. Prišli sme späť dobre naladení a s dobrou energiou, ktorú sme si vzali od rodiny. Sme nastavení na prácu a dobrú prípravu,“ vyhlásil bulharský reprezentant.

Belasí majú na Tehelnom poli k dispozícii novú posilňovňu, ktorú ste si mohli pozrieť aj na našich fotografiách. Úvodný blok prípravy prebieha v domácich podmienkach na štadióne a jeho blízkom okolí. „Chcem sa v mene mužstva poďakovať celému realizačnému tímu a vedeniu klubu za vytvorené podmienky na prípravu. Pripravujeme sa na Tehelnom poli, čo predstavuje príjemnú zmenu a opäť väčší pocit domova. Sme za to vďační, a cítime sa naozaj doma, čiže dobre,“ uzavrel Vasil Božikov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kašia po prípravnom zápase v Salzburgu.
Pozrite si zostrih z prípravného zápasu.
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase FC Red Bull Salzburg – ŠK Slovan Bratislava (1:0).

Neprehliadnite

Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.
Na Tehelnom poli sa začalo s výmenou trávnika.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.