Úvod Správy Prípravné zápasy Ciele i prianie do nového roka sú jasné

Ciele i prianie do nového roka sú jasné

Ivan Kmotrík ml. na štarte zimnej prípravy.

V kádri belasých sa v priebehu zimy zatiaľ udiali len dve zmeny – prvou zimnou posilou je už dávnejšie ohlásený Tigran Barseghjan, naopak, Filip Lichý zamieril do Ružomberka na hosťovanie do konca sezóny bez opcie.

„Snažíme sa mužstvo konsolidovať, vieme, čo nás na jar čaká, a koľko zápasov budeme mať. Aj preto sme pristúpili k hosťovaniu Filipa Lichého v Ružomberku. Je preňho dôležité, aby mal hernú prax, tešíme sa, že nám to podarilo dotiahnuť. Ďalšie veci máme rozpracované, uvidíme, ako sa bude vyvíjať nasledujúce obdobie. Čas na príchody je ešte dostatočne dlhý, budeme na tom pracovať v najbližších dňoch a týždňoch. O prípadných zmenách budeme fanúšikov a verejnosť včas informovať,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Aj počas vianočných sviatkov sa potvrdilo, že futbal žije 365 dní do roka. V Slovane sa totiž intenzívne pracovalo nielen na krátkodobej, ale aj dlhodobej skladbe kádra. „V posledných týždňoch sme intenzívne sedeli s hlavným trénerom. Rozprávali sme sa o krátkodobom, strednodobom i dlhodobom cieli. Prakticky celé sviatky sme s trénerom pracovali na hľadaní vhodnej skladby a koncepcie na aktuálne obdobie i s dlhodobým výhľadom. Spoločne sme si nastavili veci v klube, vieme, čo chceme, a kde nás v kádri tlačí topánka. Vieme, ako sa chceme posilniť teraz v zime a následne v lete, všetko máme nastavené a môžeme sa naplno pustiť do práce. Aj sviatky sme trávili doma na Tehelnom poli, s dobrou energiou i elánom. Veľmi sa teším na nasledujúce obdobie, mám veľmi dobrý pocit z toho, ako sme si s trénerom nastavili veci, a som presvedčený, že to pre klub prinesie pozitíva,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml.

Jedinou zmenou smerom von z kádra je nateraz hosťovanie Filipa Lichého, ktorý bude do konca sezóny nosiť dres Ružomberka. „V prípade Filipa bola veľmi dôležitá zápasová prax. Chceme, aby mohol pravidelne hrávať. Počítame s ním, že sa v lete vráti späť, verím, že príde rozohraný a dobre pripravený. S Ružomberkom sa stretneme začiatkom jari aj v pohári, no s klubom máme dohodu, že Filip proti nám počas hosťovania nenastúpi.“

Ďalšie pohyby smerom von z kádra závisia aj na vývoji na transferovom trhu. „Finančné možnosti klubov sú obmedzené, aktivita v zime je nižšia než v lete. Pri prípadných pohyboch von z kádra hovoríme skôr o hosťovaniach, prípadne s opciou, ak je v záujme nás alebo záujemcu. Trh je v podstate „mŕtvy“ a nehýbe sa, uvidíme, či sa rozhýbe, a či sa niečo posunie. Zatiaľ je to však skôr forma hosťovaní než veľkých prestupov,“ povedal Ivan Kmotrík ml.

Slovan na prelome rokov prešiel aj infraštruktúrnymi zmenami. V závere minulého roka sa celý manažment a športový úsek presťahovali na nové Tehelné pole. Naše A-mužstvo absolvuje celý prvý blok prípravy práve v domácich podmienkach na Tehelnom poli. Celý klub je teda pokope na štadióne.

„Som nesmierne rád, že sme sa konečne všetci vrátili domov na Tehelné pole. Cítime sa všetci lepšie, komfortnejšie, máme tu nové priestory. Hráči využívajú perfektne vybavenú posilňovňu. Celkovo sme sa snažili zapracovať na infraštruktúre a verím, že sa to odzrkadlí aj na samotnej príprave,“ pokračoval generálny riaditeľ klubu, ktorý objasnil rozhodnutie absolvovať herné sústredenie v Dubaji namiesto Turecka. „Chceli sme vytvoriť tímu čo najkvalitnejšie podmienky na prípravu. Pred rokom nás v Beleku nepostretli úplne šťastné predovšetkým poveternostné podmienky. Chceli sme zmenu, vyskytla sa možnosť sústredenia v Dubaji, kde sú veľmi dobré tréningové podmienky i stabilnejšie počasie. Ideme tam prvýkrát, verím, že to bola správna voľba, a podmienky na prípravu budú ešte lepšie než v minulosti.“

Ciele sú pre najbližšie obdobie jasné. „V zime sa chceme čo najlepšie pripraviť. Cieľ je jasný – obhajoba titulu a následná čo najlepšia príprava na Európu. S týmito cieľmi ideme do jari už tradične, a verím, že ich opäť úspešne splníme,“ skonštatoval Ivan Kmotrík ml., ktorý prezentoval aj svoje prianie do nového roka. „Všetkým prajem samozrejme zdravie. Po futbalovej stránke nám všetkým prajem, aby sme sa opäť mohli stretnúť spoločne na Tehelnom poli. Nech môžeme opäť spolu zažiť víťazstvá a emócie. V posledných dvoch rokoch nám to bolo určitým spôsobom odoprené, nemohli sme sa oprieť o takú podporu ako sme si predstavovali. Prial by som si, aby sme nadviazali na účinkovanie v Európe, avšak tentoraz už pred plným hľadiskom. Bolo by to niečo úplne iné, ak by sme si to mohli vychutnať, a bola by to tá najlepšia odmena za prácu všetkých v klube,“ uzavrel generálny riaditeľ belasých.

Zdroj foto: Šport24.sk - Norbert Skaličan

Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kašia po prípravnom zápase v Salzburgu.
Pozrite si zostrih z prípravného zápasu.
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase FC Red Bull Salzburg – ŠK Slovan Bratislava (1:0).

Neprehliadnite

Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.
Na Tehelnom poli sa začalo s výmenou trávnika.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.