Úvod Správy Juniori Pri zranení jediné šťastie v nešťastí

Pri zranení jediné šťastie v nešťastí

Gabriel Hornyák o jesennej časti belasej U21.

V ŠK Slovan U21 dostávali aj v tejto sezóne príležitosť viacerí končiaci dorastenci, alebo hráči, ktorí sú ešte v stále dorasteneckom veku. Jedným z mladíkov v tíme je stredopoliar Gabriel Hornyák, ktorý na jeseň odohral 1249 minút. S Gabrielom Hornyákom sme sa vrátili k jesennej časti v podaní belasej U21.

„Výsledkovo a tabuľkovo sme nedopadli najlepšie, veľa zápasov nám ušlo o gól. Pykali sme za nepremieňanie šancí a inkasované góly po našich chybách. Nádej na záchranu stále žije, strácame štyri body. Na jar zabojujeme o udržanie sa v druhej lige,“ hovorí Gabriel Hornyák, ktorý v prvej polovici roka hosťoval v Senici, no potom sa vrátil späť do Slovana. Aj v našej U21 si zahral so skúsenejšími hráčmi z A-mužstva, ktorí v rámci možností pri nabitom programe pomáhali našim mladíkom.

„Hráči z prvého tímu nám výrazne pomohli, mohli sme sa oprieť o ich skúsenosti. Pre nás ako mladých hráčov bolo najťažšie zniesť tie prehry o jeden gól a zápasy, keď sme zahodili veľa príležitostí, a súper potom tie svoje využil, a my sme prehrali. Museli sme si cez to prejsť a snáď nás to do budúcna aj posilnilo,“ pokračoval slovenský mládežnícky reprezentant, ktorý si pochvaľuje projekt tímu do 21 rokov. V II. lige dostali vďaka nemu priestor mnohí mladíci z Akadémie.

„Z môjho pohľadu je to výborné. V tíme sme mnohí mladí hráči vo veku 19-20 rokov, máme možnosť pravidelne hrávať v druhej lige, čím získavame skúsenosti s mužským futbalom. Viacerí sme už dostali nejakú šancu v áčku, aj ja som nastúpil v pohárovom zápase. Je to motivácia na sebe pracovať a pobiť sa o šancu, je to v našich rukách. Úprimne, druhá liga a dorastenecká liga sú veľmi odlišné. V druhej lige hrá veľa starších skúsených hráčov, čiže je to iný futbal než proti našim rovesníkom,“ vyhlásil Gabriel Hornyák, ktorý hráva v strede poľa, či už na pozícii tzv. šestky alebo osmičky.

V poslednom jesennom zápase so Šamorínom však Gabriel Hornyák nedohral. Po nepríjemnom súboji s protihráčom utrpel zranenie. „Mal som aj šťastie v nešťastí. Teda, jediným šťastím je, že sa to stalo v poslednom zápase, čiže sa dám dokopy cez zimnú prestávku. Mal som zlomenú kľúčnu kosť a na druhej ruke som utrpel ešte špirálovitú zlomeninu, čiže ju mám v sadre. Je to moje prvé vážnejšie zranenie, nie je ľahké sa doma zabaviť bez futbalu. Chcem postupne rozcvičovať rameno, nechať všetko preliečiť, aby som sa potom mohol zapojiť do prípravy. Naším cieľom bude čo najlepšie sa nachystať na jar a pobiť sa o udržanie v druhej lige. Nemyslíme len na seba, ale aj na chalanov, ktorí o rok prídu z dorastu, aj pre nich to chceme zachrániť,“ uzavrel Gabriel Hornyák, ktorému aj my želáme skoré uzdravenie!

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.