Úvod Správy Juniori Pozitívom kolektív, negatívom efektivita v zakončení

Pozitívom kolektív, negatívom efektivita v zakončení

Hodnotenie jesennej časti belasej U21.

Belasá U21 na jeseň pokračovala v línii, ktorá bola nastavená počas uplynulej sezóny. Pod vedením trénera Vladimíra Gálu dostávali v tréningovom procese a zápasoch šancu viacerí mladí hráči, mnohí ešte v dorasteneckom veku.

Naši mladíci zimujú na 14. mieste II. ligy, keď nazbierali 11 bodov za 3 víťazstvá (nad Bardejovom, Námestovom a Šamorínom, a 2 remízy (s Púchovom a Dubnicou). Zrejme najlepšie obdobie zažívali belasí na prelome septembra a októbra, keď doma vyhrali kľúčové zápasy s Bardejovom a Námestovom. Následne v októbri odohrali herne dobré duely v Humennom, Banskej Bystrici či doma so Skalicou, no vo všetkých prípadoch prehrali tesne o gól.

Pred jarnou časťou je však všetko otvorené, naša U21 stráca na prvú nezostupovú priečku 4 body.

„Po minuloročnej sezóne, keď dlho nebolo jasné, či budeme hrať druhú alebo tretiu ligu, sme mali veľmi krátky čas na prípravu a vhodné doplnenie kádra. Naším primárnym cieľom bolo, aby mužstvo vyzeralo inak než po minulé roky, čo sa nám sčasti podarilo, no do ideálneho stavu je ešte ďaleko. Do sezóny sme vstupovali s cieľom byť konkurencieschopní. V úvode sme sa výsledkovo nechytili, čo malo na mužstvo negatívny vplyv, vrcholom bol výsledkový výbuch v Žiline. Podarilo sa nám zvládnuť dôležité zápasy s Bardejovom a Námestovom, vďaka čomu sme zostali v kontakte s ostatnými mužstvami. Veľmi dobré duely sme odohrali so súpermi z hornej polovice tabuľky, kde rozhodli detaily a rozdieloví hráči. Najväčším problémom bola naša efektivita, nedávali sme góly ani z vyložených šancí, čo nás stálo lepšie výsledky a najmä bodové zisky,“ povedal tréner belasej U21 Vladimír Gála, ktoré mrzí, že jeho zverenci nevyťažili z viacerých dobre rozohraných duelov viac bodov.

„Výsledkovo sme vybuchli v Šamoríne, Žiline a Podbrezovej, kde sme hrali dve tretiny zápasu v početnom oslabení. V ostatných zápasoch sme neboli vyslovene horší. Mrzia domáce straty s Púchovom a Dubnicou nad Váhom, aj v Trebišove sme nešťastne prehrali. Hnevá ma domáci duel s Rohožníkom, do ktorého sme vstupovali v dobrej hernej pohode, no rozhodla jedna naša chyba v defenzíve. So Skalicou sme doma viedli 1:0, no aj našou nedisciplinovanosťou v podobe dvoch červených kariet sme to nezvládli. Potešil ma záver jesene, keď sme po dobrom výkone v Košiciach vyhrali v poslednom kole nad silným Šamorínom,“ pokračoval úspešný mládežnícky tréner, ktorý pomenoval najväčšie problémy, na ktorých bude s tímom chcieť počas zimnej prípravy popracovať.

„Najvypuklejším problémom bolo premieňanie šancí. Vytvárali sme si príležitosti, no často sme ich nedokázali zužitkovať, čo logicky ovplyvnilo konečné výsledky a bodový zisk na konci jesene. Nie je to o skúsenostiach. Jednoducho je to o tom, či príležitosti využijeme, alebo nie. Naše postavenie v tabuľke by dnes bolo lepšie. Futbal sa však nehrá na „keby“, takže musíme pracovať a nájsť spôsob, ako sa v tom zlepšiť,“ rázne vyhlásil Vladimír Gála, ktorý samozrejme našiel aj pozitíva a pochválil svoj mladý tím.

„Najväčším pozitívom bol dobrý kolektív, ktorý aj v kritických momentoch dobre pracoval. Hráči sa nenechali zlomiť nepriaznivými výsledkami a do každého ďalšieho zápasu išli s túžbou prelomiť to. Naša hra vo viacerých dueloch spĺňala určité parametre. Pokiaľ to bolo pri nabitom programe možné, pomohli nám aj hráči z A-tímu, pri ktorých naši mladíci rástli. Na jar chceme urobiť maximum pre záchranu v druhej lige. Bude to nesmierne náročné, no stále som presvedčený, že toto je dobrá súťaž pre rozvoj našich mladých hráčov.“

V projekte U21 dostali na jeseň šancu ďalší mladí hráči z našej Akadémie. „Teším sa, že aj dorastenecká liga sa dohrala, pretože chceme, aby sa hráči z U19 z dlhodobého hľadiska presunuli do U21. Mohli by tak napredovať a uplatniť sa v mužskom futbale. Vieme, že prechod do mužského futbalu je náročný, aj preto sme sa pustili do tohto projektu. Sme len na začiatku, vnímame veľa nedostatkov, na ktorých odstránení pracujeme. Vylepšujeme, čo môžeme, a vyvíjame úsilie, aby hráči z našej strany cítili maximálnu podporu a dôveru,“ vyhlásil tréner našej U21, ktorý priblížil plány na zimnú prípravu. „Začíname 10. januára, verím, že odtrénujeme a odohráme všetko, čo je naplánované. Vieme, kde máme rezervy, a na čom musíme pracovať,“ uzavrel Vladimír Gála.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.