Úvod Správy Niké liga Zápasov bolo veľa, no to nemôže byť výhovorka

Zápasov bolo veľa, no to nemôže byť výhovorka

Názory trénerov po zápase 18. kola Fortuna ligy 2021/22 ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (0:0).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Vedeli sme, že nás čaká súper s dobrou organizáciou hry, čo aj potvrdil. Dunajská Streda si prišla po bod, ten aj získala, s takou totálnou defenzívou. V prvom polčase mala jednu šancu po našej chybe, keď Adrián Chovan chytil čistý gól. My sme mali v druhom dejstve rovnakú šancu Ezekielom Hentym, neskórovali sme. Dá sa povedať, že naším najväčším nepriateľom je náš terén. Keď totiž chcete hrať rýchlo, čo my chceme, rýchlo a smerom hore, tak na tom ihrisku sa momentálne nedá hrať rýchly futbal a brzdí to hru. Máme najkrajší štadión, ale najhorší trávnik. Za to samozrejme nikto nemôže, niekde sa stala chyba. Bod je asi spravodlivý z pohľadu, že Dunajská Streda dobre bránila, a my sme sa nepresadili v útoku väčšou individuálnou kvalitou. Preto je remíza zrejme spravodlivá.

Ak by sme dali gól, tak by každý povedal, že sme hrali dobre do plných. Nie je ľahké vyhrávať každý zápas, to sa opakujem už po niekoľkýkrát. Čaká nás ešte ťažký duel v Žiline, na rýchlom teréne s mladými hráčmi, ktorí budú doma ešte viac behať, na to sa musíme pripraviť. Oddýchneme si, zajtra máme regeneračný tréning, potom majú hráči dva dni voľna, musia si oddýchnuť a všetky sily dať do posledného zápasu v Žiline. Keď odohráte 35 zápasov, plus reprezentanti mali svoje povinnosti, tak je to na niektorých hráčoch samozrejme cítiť. Zápasov bolo veľa, snáď najviac v Európe, myslím si, že aj viac než v Anglicku či Španielsku. Na to sme však tu – aby sme hrali futbal a pripravili sa na to. Nemôžeme sa na to vyhovárať.

Sériám či štatistikám nepripisujem žiadnu úlohu. Čo je pre mňa ako trénera prvoradé, a z čoho si musíme urobiť záver, je, že sme nezdolali ťažkého súpera. Nezvíťazili sme nad Dunajskou Stredou, Žilinou, PAOK či Kodaňou. Tam musíme pridať, keď chceme vyhrať ligu, musíme niektorého z týchto súperov zdolať a ostatných zdolávať. Náskok bol osembodový, dnes je šesťbodový. Trnava nebude spať, určite ani Dunajská Streda, Žilina či Ružomberok. Každý proti nám bojuje tak ako dnes Dunajská Streda. Na to musíme byť pripravení a mať viac kvality smerom hore. Vzadu to bolo relatívne v poriadku, no musíme sa viac presadiť jeden na jedného a lepšie riešiť štandardné situácie, tie totiž riešime zle. Roboty je dosť, uvidíme, čo bude v zime, no najprv máme Žilinu.“

Joao Janeiro (tréner Dunajskej Stredy): „Odohrali sme náročný, bojovný zápas. Prvý polčas bol vyrovnaný, Slovan mal o niečo častejšie loptu na kopačkách. Po prestávke sme sa snažili, chceli sme sa tlačiť dopredu, a odísť odtiaľto spokojní. Keď staviate dom, začínate od základov, nie od strechy. Základom je brankár, potom nasleduje obranná formácia, stred a útok. V tomto období sa snažíme získať čo najviac bodov a snažíme sa myslieť veľmi prakticky. Máme za sebou štvrtý zápas bez inkasovaného gólu, no prvý bez streleného.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.