Úvod Správy Niké liga Po remíze v šlágri máme na čele 6-bodový náskok

Po remíze v šlágri máme na čele 6-bodový náskok

ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0.

ŠK Slovan v 18. kole Fortuna ligy remizoval s Dunajskou Stredou 0:0. V tabuľke máme na čele 6-bodový náskok pred Trnavou. Rok 2021 uzavrieme o týždeň v Žiline. 

Vladimír Weiss st. urobil oproti zápasu v Kodani tri zmeny v základnej zostave – novými tvárami oproti Kodani boli navrátilec Guram Kašia, ďalej Aleksandar Čavrič a Samuel Mráz. V nepríjemnom, veternom počasí, sme museli od úvodu dobýjať hlboký blok Dunajskej Stredy. Hostia bránili niekedy aj s desiatimi hráčmi pod loptou, a snažili sa vyrážať do brejkov. Mali prvú šancu, keď si Schäfer v 7. min urobil priestor na pravej strane a vystrelil k bližšej žrdi, Chovan dobre zareagoval a vyrazil loptu. Baličovu dorážku Chovan tiež pokryl. Belasí sa len ťažko dostávali do príležitostí. Sľubne vyzerala snaha Čavriča z 24. min, náš krídelník sa však do koncovky nedostal. Po polhodine to skúšal z pravej strany Henty, jeho pokus bol zblokovaný na roh. V 37. min odzbrojil Henty v strede poľa Schäfera, skúšal to využiť, jeho krížnu strelu však zrazil brániaci hráč. Prvé dejstvo uzavrel center Vernona a Mrázova hlavička nad bránu.

Druhý polčas otvorila príležitosť Blackmana, ktorý mieril z uhla nad. Po hodine hry prišla dovtedy najväčšia šanca zápasu. Agbovu loptu netrafil Kružliak, vďaka čomu mohol Henty mierne z uhla postupovať sám na Jedličku. V súboji zoči-voči chcel obstreliť brankára DAC, ten však loptu jemne vyrazil na roh. V závere ešte Agbo pekne z diaľky vystrelil do ľavého horného rohu, no Jedlička dokázal zasiahnuť. Body sa tak delili. 

 

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

Žlté karty: 73. Vernon - 75. Blackman

Rozhodovali: Glova – Hancko, Poláček

Bez divákov

Slovan: Chovan – Medveděv, Abena, Kašia, Vernon (76. Zmrhal) – Čavrič (90. Dražič), Agbo, Kankava, Weiss (90. Adler) – Mráz (76. Green), Henty

Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak, Muhamedbegovič, Davis – Dimun – Zuberu (81. Andzouana), Schäfer, Balič (73. Nebyla), Ciganiks – Hahn (90. Krstovič) 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Ponúkame exkluzívny zážitok pre vaše deti.
V rozmedzí troch dní nás čakajú dva domáce zápasy.
Milan Borjan po víťazstve v Trenčíne.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.