Úvod Správy Európska liga Európska konferenčná liga bola pre nás veľkou a dobrou školou

Európska konferenčná liga bola pre nás veľkou a dobrou školou

Hodnotenie trénera Vladimíra Weissa st. po zápase Európskej konferenčnej ligy v Kodani.

Vladimír Weiss st.: „Definoval by som to ako realitu. Keď je súper lepší, musíte mu zagratulovať, skloniť hlavu, pokračovať a pracovať ďalej. Vieme, kde máme svoje nedostatky, na ktorých budeme pracovať a zlepšovať sa. Takisto ako tréner sa učí celý život, tak aj hráči sa musia učiť a pridať, aby sme sa priblížili na takú úroveň, na akej je medzinárodný futbal.

Prvú veľkú šancu zápasu sme mali my, brankár to vyrazil, resp. ho trafila lopta do nohy. Takéto duely rozhodujú maličkosti, toto bola jedna z nich. Samozrejme, zápas by mal iný náboj, no dostali sme lacný gól, kde sa to otočilo. Kodaň potom hrala dobre, vedela využívať naše chyby, veľakrát sme prepadali v pressingu. Zápas by v prípade, ak by sme tú šancu využili, bol iný, asi, ale už je po ňom a rozprávať ´keby´ je bezpredmetné. Kodani gratulujem, vyhrala zaslúžene, bola lepšia. Má veľa talentovaných hráčov, rozumného trénera, je to veľký klub, verím, že môže ísť ďaleko. Dnes im síce chýbalo viacero zranených hráčov, no od ich mladých futbalistov som očakával veľa talentu, čo sa aj potvrdilo. Môžu mať pred sebou veľkú budúcnosť. Verím, že náš tím sa bude pri vhodnom doplnení zlepšovať. Musíme popracovať na fyzickej príprave, veľa hráčov bolo zranených, alebo v lete nepripravených. Čaká nás veľa práce, no Európska konferenčná liga bola pre nás veľkou, dobrou školou, a vieme, kde musíme pridať.

V klube je veľa práce pre budúcnosť. Na úvod Európy sme v neľahkom súboji postúpili cez Shamrock Rovers, potom sme sa pokúšali o niečo, na čo toto mužstvo v Lige majstrov ešte nemalo takú kvalitu. To všetci vieme, treba si to priznať a pracovať v klube naďalej na tom, aby sme ten sen, ktorý som raz spomínal, tak aby sa raz aj uskutočnil. Je to dlhodobý proces, to sa nedá z mesiaca na mesiac. Uvedomujeme si, kde máme nedostatky, kde máme dobré veci, a budeme ďalej pokračovať. Uvidíme, čo nám prinesie zima, vieme, že sa chceme posilniť na 1-2 postoch. Niektorí hráči odídu, či už na hosťovanie tí mladší, aby hrávali a mali prax. Ešte raz, je to dlhodobý proces, ktorý je v klube normálny. V danom momente a v danej chvíli sme na viac ako toto nemali.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (0:0).
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 0:0.
Sledujte priamy prenos z prípravného zápasu.

Neprehliadnite

Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Sledujte od 14.00 h. na SLOVAN TV.
viac
23.06.2022 - Aktuality
Vstupenky si môžete zakúpiť online na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.