Úvod Správy Európska liga Cestujeme s odhodlaním a túžbou

Cestujeme s odhodlaním a túžbou

Jurij Medveděv pred zápasom v Kodani.

Belasí dnes dopoludnia odlietajú do Kodane, kde ich vo štvrtok večer (výkop o 21:00) čaká náročná skúška. Na štadióne Parken sa naše mužstvo v súboji s FC Kodaň pobije o postup zo skupiny Európskej konferenčnej ligy UEFA.

Naši hráči nastúpili v Zlatých Moravciach už v rámci piatkovej televíznej predohrávky, takže od soboty mohli prepnúť koncentráciu na európsky duel. „Víťazstvo i skutočnosť, že si náš zápas so Zlatými Moravcami vybrala televízia na piatok, nám pomohli. Mali sme prakticky klasický týždeň na prípravu na Kodaň. Do Dánska cestujeme s veľkým odhodlaním a túžbou,“ povedal Jurij Medveděv.

Situácia v F-skupine Európskej konferenčnej ligy UEFA je pred šiestym hracím dňom nasledovná – už istý víťaz skupiny FC Kodaň získal 12 bodov, druhý ŠK Slovan má 8 bodov a skóre 8:5, tretí PAOK FC rovnako 8 bodov a skóre 6:4, a štvrtý Lincoln je zatiaľ bez bodu. V poslednom kole hráme my v Kodani, a PAOK privíta Lincoln. 

„My sa koncentrujeme len na náš zápas. Potrebujeme zvládnuť výzvu v podobe Kodane, skórovať a zvíťaziť. Vieme, že to bude náročné, avšak sme odhodlaní pobiť sa o našu šancu. Nemôžeme čakať a pozerať sa na PAOK, musíme hrať naplno a na nič nečakať. Vieme, aká je postupová matematika, no my ovplyvníme len náš duel v Kodani. Neriešime nič iné,“ pokračoval český obranca, ktorý v prvom stretnutí s Kodaňou, keď sme prehrali 1:3, do hry nezasiahol.

„Samozrejme, zápas som si vtedy pozrel naživo na štadióne. Z môjho pohľadu sa s Kodaňou dá hrať, a verím, že to zajtra večer aj dokážeme. S dánskym futbalom sa stretnem prvýkrát. Cestou k úspechu môže byť dôraz, bojovnosť, no i náš štýl hry, ktorého by sme sa nemali vzdať,“ vyhlásil Jurij Medveděv. 

Štadión Parken bude zaplnený, futbalové zápasy v Dánsku sú prístupné pre fanúšikov. V hľadisku budú aj slovanisti, aktuálne sa do nášho sektora predalo cez 150 vstupeniek. „Počul som, že v Dánsku môže byť štadión zaplnený. Veľmi sa teším na atmosféru, po dlhej dobe budeme hrať pred ľuďmi. Verím, že príde čo najviac fanúšikov, a že budeme počuť aj tých našich.“

Jurij Medveděv v poslednom stretnutí v Zlatých Moravciach pripravil gólovú pozíciu pre Vladimíra Weissa ml., a len doslova milimetrový ofsajd podľa VAR ho pripravil o ďalšiu asistenciu pre Ezekiela Hentyho. Jurijovi futbal chutí. „Cítim sa veľmi dobre, vždy, keď pravidelne hráte, tak sa cítite lepšie a naberáte aj kondíciu. Cením si takúto porciu zápasov. Verím, že mi zdravie vydrží, od toho sa všetko odvíja,“ uzavrel 25-ročný obranca.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (0:0).
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 0:0.
Sledujte priamy prenos z prípravného zápasu.

Neprehliadnite

Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Sledujte od 14.00 h. na SLOVAN TV.
viac
23.06.2022 - Aktuality
Vstupenky si môžete zakúpiť online na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.