Úvod Správy Niké liga V zápasovom dianí na zimu nemyslíte

V zápasovom dianí na zimu nemyslíte

Michal Šulla po zápase so Sereďou.

Belasí natiahli víťaznú šnúru v lige na 8 zápasov, a náskok pred Trnavou zvýšili na 8 bodov. Michal Šulla k tejto skutočnosti prispel čistým kontom a dôležitým zákrokom v úvode druhého polčasu, keď v súboji zoči-voči vychytal seredského Yanna Yaa.

Naše mužstvo do zápasu nastupovalo s vedomím trnavskej prehry 0:3 s Ružomberkom a so šancou zvýšiť náskok na čele. „Tešíme sa, že sme to zvládli. V prvom rade sa vždy koncentrujeme na naše výsledky, no nedalo sa prehliadnuť, že Trnava v nedeľu nebodovala. Chceli sme využiť šancu odskočiť na osem bodov, čo sa nám podarilo. Mali sme pomalší rozbeh, postupne sme sa do toho dostávali, škoda, že sme nedali aspoň o gól navyše. Tri body však zostali doma, to sa počíta,“ povedal Michal Šulla v pozápasovej mix-zóne.

Jeden z kľúčových momentov prišiel v úvode druhého polčasu. Sereď mohla po brejku vyrovnať na 1:1, keď striedajúci Yao postupoval sám na Michala Šullu. Náš brankár však dobre zmenšil strelecký uhol a podržal mužstvo.

„Sereď nás prečíslila po brejku, hráč na mňa postupoval sám, no trošku mu odskočila lopta. Myslím si, že som dobre zareagoval, včas som vybehol a chcel som sa k nemu dostať čo najbližšie. Trafil ma do nohy, čiže aj trochu šťastie. Som rád, že aj tento zákrok pomohol k nášmu víťazstvu,“ hovorí 30-ročný brankár.

Aj po desiatom ligovom zápase sme si so Sereďou zachovali stopercentnú bilanciu, vyhrali sme všetkých desať duelov. Rovnako platí, že od Serede sme naposledy inkasovali gól ešte v máji 2019, čiže šnúra bez gólu trvá s týmto súperom 565 minút.

Pre Michala Šullu to bolo v lige tretie čisté konto v rade. „Nejako to nevnímam, často sa totiž striedame, čiže namiesto svojich štatistík sledujem prioritne výsledky tímu. V každom prípade sa teším, že čisté kontá pribúdajú, no je to vizitka celého tímu. Aj pri Seredi som vedel, že vpredu môžu byť nebezpeční, no spoločnými silami sme udržali nulu.“

V pondelok večer sa hralo v nepríjemnom, mrazivom počasí. Zvlášť pre brankárov sú takéto podmienky mimoriadne náročné. „Treba sa s tým vyrovnať. Existujú hrejivé krémy, termo-bielizeň. V zápase človek na chlad nemyslí. Keď ste v tom dianí, tak vypúšťate iné myšlienky,“ uzavrel Michal Šulla.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Spoznali sme potenciálneho súpera v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Spoznali sme nášho súpera v prvom kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Vstupenka na zápas bude platiť aj ako lístok na MHD.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.