Úvod Správy Niké liga Belasí zvýšili náskok na čele na 8 bodov

Belasí zvýšili náskok na čele na 8 bodov

ŠK Slovan Bratislava - ŠKF Sereď 2:0.

ŠK Slovan v 16. kole Fortuna ligy zvíťazil nad Sereďou 2:0. Naše presné zásahy strelili Dejan Dražič a André Green. Dnešným triumfom sme zvýšili náš náskok pred Trnavou na osem bodov.

Vladimír Weiss st. urobil oproti štvrtkovému duelu s PAOK FC deväť zmien v základnej zostave, kapitánsku pásku mal Jaba Kankava. V chladnom počasí sa začalo svižne. Prvú strelu vyslal Mráz, ktorý z ľavej strany mieril tesne nad. Sereď kontrovala, Radič sa presadil v šestnástke a strieľal z otočky, lopta letela taktiež tesne nad bránu. Po uplynutí úvodnej štvrťhodiny bol Medveděv po skrumáži faulovaný v šestnástke. Dražič s prehľadom premenil nariadenú penaltu, Chudého poslal do opačnej strany – 1:0. O šesť minút neskôr belasí predviedli veľmi peknú kombinačnú akciu, po prihrávke Dražiča na Hrnčára by z toho zrejme bol druhý gól, ešte predtým však Ljubičič odkopol na roh. Aj napriek viacerým náznakom sme už zmenu skóre do prestávky nevideli, belasí viedli o gól.

V úvode druhého polčasu nás podržal Šulla, ktorý po brejku Serede vychytal Yaa v súboji zoči-voči. Zakrátko pohrozil aj Ljubičič, jeho prudkú strelu tečoval obetavý Kankava na roh. Belasí kontrovali v 54. min, keď Vojtko prestrčil loptu na Mráza, ktorý mieril tesne vedľa. Vladimír Weiss st. po hodine hry trikrát striedal. Práve jeden zo striedajúcich hráčov, Green, hlavičkoval po rohu a Chudý chytil na čiare. V 71. min Kankava našiel centrom v šestnástke Greena, ktorý sa presadil vo vzduchu a umiestnil loptu k žrdi – 2:0. Vzápätí Dražič po peknej akcie vystrelil z pravého kraja pokutového územia, Chudý vyrazil. Sereď mala šancu v 74. min, Haša zblízka hlavičkoval vedľa. V závere dohrávali hostia po zranení Hurtada o desiatich, pretože už nemali k dispozícii striedanie. Čisté konto si musel po strele Karricu poistiť Šulla, a duel uzavrela šanca Hentyho, ktorého strelu k žrdi vyrazil Chudý. Belasí si pripísali ďalšie dôležité víťazstvo.

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď 2:0 (1:0)

Góly: 15. Dražič (z 11 m), 71. Green

Žlté karty: 59. Kankava - 38. Ljubičič, 69. Hurtado

Rozhodovali: Sedlák – Hrmo, Jankovič

Bez divákov

Slovan: Šulla – Medveděv, Abena, Vernon, Vojtko – Lichý (89. Mustafič), Kankava – Hrnčár (61. Green), Adler (61. Rabiu), Dražič (77. Zmrhal) – Mráz (61. Henty)

Sereď: Chudý – Kadlec (75. Popovič), Dias, Hurtado – Morong, Ljubičič (75. Gatarič), Iglesias, Jureškin – Potoma (46. Yao) – Haša (75. Mičin), Radič (46. Karrica)