Úvod Správy Niké liga Víťazstvo si veľmi vážime

Víťazstvo si veľmi vážime

Názory trénerov po zápase 15. kola Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Odohrali sme jeden ťažký zápas v prostredí, ktoré bolo podľa očakávaní bojovné. Domáci chceli po troch prehrách bodovať a vrátiť sa do boja o šestku. Vstúpili sme celkom dobre, boli sme aktívni, mali sme 1-2 pološance, dali sme gól. Inkasovali sme však po našej hrubej individuálnej chybe. Súper ožil a dohrával každý súboj, výborne bojoval, vykrýval priestory v strede poľa. Nedostali sme sa do takého tlaku ako sme chceli, s tým sme počítali, vedeli sme, že na klzkom teréne to bude ťažké, a že Michalovce majú vpredu mladého talentovaného Trusu. Cez prestávku sme si povedali, že musíme byť aktívni počas úvodných 15 minút druhého polčasu, pretože inak vystriedam hneď piatich hráčov, ktorí by si to za dnešok zaslúžili. Nebudem ich menovať, ale bolo ich viac. Našťastie sme dali na 2:1, v závere sme trafili žrď, takisto domáci tam mali kontru. Teším sa z troch bodov. Pred zápasom som povedal, že ma zaujímajú tri body a to, aby sa pred zápasom roka nikto nezranil. Tieto ciele sme splnili. Máme tri dni, aby sme sa dobre pripravili na PAOK, nebude to jednoduché, ale na dobrej emócii to môžeme dokázať.

Čo sa týka červenej karty, tak Vlado (Vladimír Weiss ml., pozn. red.) to nesmie spraviť. Bolo to na emóciách, vbehol do ihriska, cítil, že tam mal byť faul. Ja som to dobre nevidel, ale nesmie sa to opakovať, bola to hlúpa druhá žltá karta. Chápem jeho emócie, aj ja som mal emócie, ale nesmie sa to stať.

Nie je ľahké stále víťaziť, dnes to bolo pätnáste ligové kolo, a my sme odohrali tridsiaty súťažný zápas, reprezentanti ich odohrali ešte o niečo viac. Nikto sa nesťažuje, nevyhovárame sa, ale sú to okolnosti, ktoré na vás vplývajú, niekedy nie je ľahké to z tých hráčov dostať. Súper hral aktívne, disciplinovane a tvrdo, tak ako to má byť, a preto si tieto tri body veľmi vážim.“

Miroslav Nemec (tréner Michaloviec): „Individuálna kvalita bola na strane Slovana, no my sme odohrali jeden absolútne veľmi dobrý disciplinovaný zápas. Myslím si, že ako mužstvo sme boli lepšie, ale kvalita bola na strane súpera. Chalani ukázali všetko, čo môžu, čiže dobrú disciplínu, organizáciu, individuálne výkony. Škoda, že dostávame takéto hlúpe góly. Ako napríklad ten prvý gól, mali by sme to ustáť, nevyplnili sme tam priestor v strede. Druhý polčas sme sa snažili ustáť úvodných 15 minút, čo vyšlo, čakali sme na svoje situácie, niektoré aj prišli. Slovan však opäť udrel. Potom sme chceli ešte niečo urobiť, no nevyšlo to. Zápas splnil kritériá dobrého futbalu, mrzí ma, že sme nedosiahli adekvátny výsledok, ktorý sme chceli.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.