Úvod Správy Niké liga Do Michaloviec s cieľom potvrdiť naše postavenie v tabuľke

Do Michaloviec s cieľom potvrdiť naše postavenie v tabuľke

Belasí sa v nedeľu o 17:00 predstavia v Michalovciach.

Po novembrovej reprezentačnej prestávke vstupujeme do posledného bloku nabitej jesennej časti. Belasí sa v 15. ligovom kole predstavia v nedeľu o 17:00 v Michalovciach. Priamy prenos vysiela TV Dajto, resp. streamovacia platforma VOYO.

Stretáva sa líder súťaže s ôsmym tímom priebežnej tabuľky, Slovan a Michalovce delí 18 bodov. Sme najproduktívnejší v lige (36 gólov), a inkasovali sme druhý najmenší počet gólov (10). Michalovce majú deviaty najlepší útok (16) a spoločne so Sereďou šiestu najpevnejšiu defenzívu (20).

Po sobotňajších výsledkoch máme šancu navýšiť náskok pred Trnavou, Michalovce sú naopak stále na dostrel hornej šestke, na ktorú strácajú tri body.

V lige ťaháme od záveru septembra a triumfu 3:0 v Senici šesťzápasovú víťaznú šnúru, a od začiatku októbra sme vyhrali všetky súťažné duely vrátane domáceho pohára a Európskej konferenčnej ligy. Michalovce mali výbornú formu na prelome septembra a októbra, keď vyhrali trikrát po sebe. Triumf nad Žilinou (1:0) z 2. októbra je však nateraz ich posledným. Odvtedy bodovali len raz za remízu 1:1 v Senici, a prehrali posledné tri ligové zápasy v Dunajskej Strede (0:1), doma s Pohroním (0:2) a v Trenčíne (2:4).

„Tešíme sa, že po prestávke znovu vhupneme do zápasového kolotoča. Zodpovedne sa pripravujeme. Vieme, že to nebude jednoduché, Michalovce v poslednej dobe stratili body, a to aj v domácich zápasoch. Očakávame, že práve doma ich budú chcieť získavať. My však ideme do Michaloviec s jednoznačným cieľom potvrdiť naše postavenie v tabuľke, ukázať dobrú hru, dobrý výkon, a vyhrať,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Belasí prvýkrát v sezóne nemali počas reprezentačnej pauzy na programe žiaden pohárový duel, keďže súboj v Košiciach (5:0) absolvovali v závere októbra. Michalovce počas prestávky odohrali pohárový zápas v Komárne, kde v značne pozmenenej zostave prehrali 1:2.

„Prvé dni počas pauzy mali hráči krátke voľno, od októbra sme ťahali šnúru množstva zápasov v rozmedzí troch-štyroch dní. Potom sme mali skôr kondično-silový blok, a od tohto utorka-stredy sme nabehli na klasický mikrocyklus, ktorý mávame počas týždňov, keď hráme len jeden zápas. Sme vždy poznačení tým, že každým dňom pribúdajú hráči po reprezentačnej pauze, čo nie je úplne optimálne. Niekedy začínate trénovať s 13-14 hráčmi, a na konci ich máte 18 či 20, ale sme na to pripravení. Vnímame to ako súčasť plánovania a tréningového procesu. Čaká nás veľmi ťažký blok, do 19. decembra odohráme opäť veľa duelov s cestovaním, no verím, že to dobre zvládneme. Čakajú nás ťažkí súperi v lige i Európe, urobíme maximum, aby sme na konci boli všetci čo najspokojnejší,“ pokračoval Boris Kitka, ktorý objasnil aj zdravotný stav tímu. Belasým dlhodobo po zraneniach chýbajú Dávid Holman, Lucas Lovat a Richard Križan. Od októbrového duelu s Lincolnom nútene pauzuje aj Lukáš Pauschek. „Máme k dispozícii 21 hráčov, sme radi, že hráči sa nám postupne vracajú. Prišli aj reprezentanti, Filip Lichý sa vrátil až včera večer, mal trošku problémy s návratom, ale všetci by mali byť k dispozícii na zápas. Čo sa týka Lukáša Pauscheka, tak Lukáš začína behať, mal svalové problémy. Čaká sa ešte na vyšetrenie, ktoré by malo byť začiatkom budúceho týždňa. Mohlo by nám dať zelenú, aby sa mohol postupne pripojiť k tímu.“

Vstupujeme do záverečného bloku jesennej časti, keď nás v rozmedzí jedného mesiaca čaká päť ligových duelov a dva zápasy v Európskej konferenčnej lige UEFA. Po Michalovciach sa začneme pripravovať na európsky duel s PAOK, dovtedy sa však koncentrujeme len na najbližší zápas.

„Pripravujeme sa len na Michalovce, ktoré chceme zvládnuť, až od pondelka príde príprava na PAOK. Toto je zápas, ktorý je momentálne najdôležitejší,“ uzavrel Boris Kitka.

Vzájomné zápasy

Slovan a Michalovce odohrali 18 ligových zápasov. Bilancia je z nášho pohľadu nasledovná – 15 víťazstiev, 3 remízy, 0 prehier a skóre 50:13.

V prebiehajúcej sezóne sme doma zdolali Michalovce v auguste 3:1, keď už v prvej minúte skóroval Aleksandar Čavrič, zakrátko však Takuto Ošima vyrovnal. Vladimír Weiss st. zrealizoval cez polčas tri striedania, a čerství hráči rozhodli po prestávke o našom triumfe – Vladimír Weiss ml. dal z pokutového kopu na 2:1, a Jaromír Zmrhal poistil naše víťazstvo pekným gólom na 3:1.

Dôležité informácie

Zápas 15. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava sa začína v nedeľu 21. novembra o 17:00, a povedie ho rozhodcovská trojica Gemzický – Štrbo, Vitko.

Priamy prenos vysiela TV Dajto, resp. streamovacia platforma VOYO.