Úvod Správy Reprezentácia Jeden z najvýznamnejších momentov

Jeden z najvýznamnejších momentov

Vernon De Marco o svojom vydarenom reprezentačnom debute.

Pochádza z argentínskeho Rosaria, časť života strávil v Španielsku, a od roku 2012 pôsobí s menšou prestávkou na Slovensku. Vernon De Marco v máji tohto roka oficiálne získal slovenské občianstvo, a v nedeľu 14. novembra 2021 sa dočkal debutu v reprezentácii.

Náš obranca bol v nominácii Slovenska na septembrové i októbrové zápasy, prvého štartu sa dočkal v novembri na Malte. Po necelých dvoch minútach na ihrisku svojím druhým dotykom s loptou skóroval peknou krížnou strelou k žrdi. Debut teda hneď ozdobil gólom.

„Je pre mňa niečo úžasné, že môžem hrať za Slovensko. Debut v reprezentácii bol špeciálny. Hneď som dal gól, takže si ani neviem predstaviť lepší prvý štart. Som veľmi šťastný a veľa to pre mňa znamená. Vnímam to ako výsledok celého dlhého procesu s občianstvom. Čakal som naň deväť mesiacov, čo nebolo ľahké, možno som kvôli tomu nestihol majstrovstvá Európy, ale to už je minulosť. Napokon prišlo to najlepšie, čo mohlo. Teraz môžem len poďakovať všetkým, ktorí mi pomáhali, a taktiež chalanom z reprezentácie, ktorí ma dobre privítali. Taktiež vďačím za podporu rodičom i kamarátom,“ povedal nám Vernon De Marco, ktorému po štýlovom debute v reprezentácii v dobrom slova zmysle „vybuchol“ telefón od množstva gratulačných správ.

„Moja rodina a priatelia boli prekvapení a šťastní aj za mňa. Toto sú veci, ktoré sa nestávajú každý deň. Už to bude navždy zapísané v histórii,“ pokračuje 28-ročný obranca, ktorý hráva na ľavom kraji defenzívnej formácie i v jej strede. Má aj zaujímavé ofenzívne štatistiky a dáva dosť gólov, avšak tento bol predsa len výnimočný.

„Reprezentačný debut s gólom radím k najvýznamnejším momentom doterajšej kariéry. Medzi tieto momenty určite patrí aj postupový gól proti PAOK z roku 2019, keď sme postúpili do skupiny Európskej ligy. Emócie boli v oboch prípadoch veľké, zostali mi krásne spomienky,“ vyhlásil slovenský reprezentant, ktorý sa už koncentruje na najbližšie zápasy v klube.

V nedeľu nás čakajú v lige Michalovce, a vo štvrtok, čiže už o 9 dní, duel Európskej konferenčnej ligy s PAOK FC. „Cítim atmosféru, že sa blíži niečo veľké. Najprv sa však treba koncentrovať na Michalovce, a zvládnuť tento ligový zápas. Až potom prídu myšlienky na PAOK. Verím, že nás fanúšikovia prídu podporiť a vytvoria čo najlepšiu atmosféru. Vždy, keď sa nám niečo v Európe podarilo, tak boli fanúšikovia dôležitou súčasťou úspechu,“ uzavrel Vernon De Marco.

Vstupenky na zápas ŠK Slovan Bratislava – PAOK FC (štvrtok 25. novembra o 18:45) sú v predaji online na Ticketmedia.sk.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
ŠK Slovan Bratislava B – MŠK Púchov 1:4.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.

Neprehliadnite

Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.