Úvod Správy Juniori Belasá U21 dlho vzdorovala favoritovi, no z východu sa vracia bez bodov

Belasá U21 dlho vzdorovala favoritovi, no z východu sa vracia bez bodov

FC Košice – ŠK Slovan Bratislava U21 2:0.

Belasá U21 v 16. kole II. ligy prehrala v Košiciach 0:2. Naši mladíci pritom dlho držali nerozhodný stav a mali aj príležitosti na to, aby sa ujali vedenia. V záverečnej 20-minútovke však dvakrát inkasovali a z Košíc tak odišli naprázdno.

Do brány sa po dlhšej dobe a zranení vrátil Matúš Ružinský, ktorý až do 72. minúty zneškodnil všetky nebezpečné situácie domácich. Činiť sa musel aj brankár Košíc Igor Šemrinec, príležitosti totiž mali aj slovanisti. Je obrovská škoda, že ešte za bezgólového stavu sa naši mladíci neujali vedenia.

Duel sa napokon zlomil po prvom góle Cortesa, na ktorého zakrátko nadviazal Gáll. Naša U21 je v tabuľke naďalej na predposlednej priečke, v poslednom jesennom kole privíta v nedeľu 14. novembra o 10:30 Šamorín.

Vladimír Gála, tréner U21: „Mali sme výborný vstup do zápasu, keď sme sa mohli hneď v prvej minúte ujať vedenia. Roman Čerepkai mal obrovskú šancu, ktorú žiaľ nepremenil. Vedeli sme, v čom sú Košice silné, a to sa nám darilo eliminovať. Po zisku lopty sme boli nebezpeční aj smerom dopredu, náš veľký problém je však efektivita, čo sa ukázalo aj dnes. Nevyužili sme naše šance, zatiaľ čo Košice si postupne vytvorili miernu hernú prevahu. Napokon sa nám nepodarilo ustrážiť hráča po štandardnej situácii, a prehrávali sme. Hneď sme mohli vyrovnať po výbornom centri Baláža do šestnástky, keď lopta preletela cez päťku. V závere sme ešte inkasovali po rýchlom brejku. Predviedli sme veľmi dobrý výkon, ale žiaľ, nemáme ani kúsok šťastia v zakončení, čo ma strašne mrzí, lebo dnes si po tomto výkone určite nezaslúžili prehrať. Futbal na tejto úrovni sa hrá na body, a nie na krásu. Celé mužstvo si však za výkon zaslúži pochvalu.“

FC Košice – ŠK Slovan Bratislava U21 2:0 (0:0)

Góly: 72. Cortes, 80. Gáll

Žlté karty: 67. Václav, 68. Cortes, 81. Mölvadgaard – 41. Nikitin, 69. Hornyák, 71. Schlossár

Rozhodovali: Herdel – Poláček, Špivák

Návšteva: 458 divákov

Košice: Šemrinec – Novák (55. Kim), Kavka, Jakúbek, Václav (78. Pavúk) – Gallovič, Nana (55. Liener), Pačinda – Cortes (78. Jung), Mölvadgaard, Guba (66. Gáll)

Slovan U21: Ružinský – Čech, Petrák, Habodasz, Baláž – Hornyák (87. Fitz), Schlossár (71. Mihálik) – Nikitin, Jackuliak (46. Matoš), Rosenberger (87. Haramia) - Čerepkai