Úvod Správy Niké liga Keď ste dole, ukazujete charakter

Keď ste dole, ukazujete charakter

Ezekiel Henty po víťazstve v Trenčíne.

Belasí predĺžili ligovú víťaznú šnúru a po dramatickom zápase v Trenčíne si na čele uchovali trojbodový náskok na Trnavu. Päť gólov, množstvo šancí a napätie až do konca boli tou najlepšou reklamou na našu ligu. Ezekiel Henty bol mužom, ktorý rozhodol o osude stretnutia.

Ezekiel strelil svoj siedmy a ôsmy ligový gól v sezóne, a je najlepším strelcom našej najvyššej súťaže. „Oba góly boli pre mňa veľmi dôležité. Prvým sme sa vrátili do zápasu a vyrovnali sme na 1:1, druhý bol víťazný. V tomto pre nás mimoriadne dôležitom zápase sme potrebovali vyhrať, či už pre vývoj ligy, ale aj smerom k štvrtku. Chceli sme si zvýšiť sebadôveru pred európskym duelom. Som veľmi šťastný, že sme to dnes zvládli,“ hovoril bezprostredne po stretnutí šťastný strelec.

Pri ceste za víťazstvom sme si však v Trenčíne prešli náročnejšími momentami. Po polčase sme prehrávali a ťažké chvíle sme si prežili aj v druhom polčase pri vyrovnaní na 2:2. „Práve vo chvíľach, keď ste dole, ukazujete charakter. Myslím si, že ten sme ukázali, a preto sme zaslúžene vyhrali.“

Práve v Trenčíne si Ezekiel Henty v marci tohto roka otvoril svoj gólový účet v Slovane. Skóroval do rovnakej brány ako dnes, vtedy sme tiež v gólovej prestrelke zvíťazili 6:2. Priznal, že tento okamih mu prebleskol hlavou. „Tesne pred zápasom som sa o tom rozprával so spoluhráčmi a spomínali sme na môj vôbec prvý ligový gól za Slovan. Teším sa, akú cestu sme odvtedy spoločne prešli a vážim si každý gól a každý zápas v tomto drese,“ povedal 28-ročný Nigérijčan.

Belasí sa už vo štvrtok predstavia v zápase Európskej konferenčnej ligy na Gibraltári, kde sa bude hrať podobne ako v Trenčíne tiež na umelej tráve. Samozrejme, aj medzi jednotlivými druhmi umelých povrchov sú rozdiely, dnešok však mohol poslúžiť ako dobrá príprava na štvrtok.

„Umelá tráva je iná, ale my neriešime, na akom povrchu hráme. Je našou povinnosťou vždy ukázať kvalitu a charakter pre fanúšikov, ľudí, ktorí sledujú ligu, trénera i generálneho riaditeľa a všetkých v klube, ktorí nám vytvárajú podmienky na to, aby sme boli úspešní,“ uzavrel Ezekiel Henty.

 

 

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram Kašia pred zápasom s Dunajskou Stredou.
Spoznali sme pevné termíny zápasov 8. – 10. kola nadstavby Niké ligy.
Pozývame vás na zápas s DAC.

Neprehliadnite

Pozývame vás na zápas s DAC.
Pripravili sme pre vás viacero zaujímavých aktivít.
Vstupenky sú už v predaji.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.