Úvod Správy Niké liga Videli sme výborný ligový zápas

Videli sme výborný ligový zápas

Názory trénerov po zápase 13. kola Fortuna ligy 2021/22 AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava (2:3).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Videli sme výborný ligový zápas a útočný futbal z oboch strán. Ako som predpovedal ešte pred výkopom, padlo veľa gólov. Gratulujem Trenčínu, trénerovi a mladým chlapcom k výbornému výkonu, čo je proti nám normálne, pretože každý sa snaží vytiahnuť, a tak by to malo byť. My sme mali výborné i slabé momenty. Prvý gól Kadák krásne trafil, druhý sme inkasovali po našej obrovskej chybe, keď hráč, ktorý hlavičkoval, ešte dobehol odrazenú loptu, zastavil, vybehol z ihriska, vrátil sa a nacentroval. Za takéto detinské chyby draho platíme a stojí nás to potom veľa úsilia. V druhom polčase sme však hrali aj my dobre, za stavu 2:1 sme mali zvýšiť náskok, vyložené šance mali Vernon, Ezekiel Henty či Aleksandar Čavrič, ktorý výborne naskočil a zmenil náš spôsob hry. Som spokojný s tromi bodmi po ťažkom zápase, ktorý som očakával. Takto nejako by mal vyzerať ligový duel, len škoda, že ľudia nemôžu chodiť v plnom počte, zaslúžilo by si to väčšiu divácku kulisu. Zápas bol však výborný.

Začali sme v 4-3-3, chceli sme mať prevahu v strede, no opak bol pravdou, potom som to zmenil. Cez polčas som hráčom povedal len jedno – že nemôžu len brať, musia aj dávať. Tak to platí v živote, rodine i v práci. S prvopolčasovým výkonom nemôžeme v Slovane existovať. Toto sú veci morálno-vôľové, nie je to o kvalite prvého polčasu, ale o prístupe. Boli tam 2-3 veľmi slabé individuálne výkony. Ožili sme po prestávke, pomohli nám dva rýchle góly. Zbytočne sme však inkasovali. Potom Vasil Božikov dlho otáľal s prihrávkou, bez ohľadu na rozhodnutie VAR sa to dalo riešiť úplne inak, neviem, či tam napádal Erik Jendrišek, ktorý behal ako kedysi v rozhodujúcom zápase v Česku. Druhý polčas priniesol diametrálne odlišný prístup aj v útočnej fáze. Toto isté nás čaká na Gibraltári, aj Lincoln hrá doma agresívne a ak čokoľvek podceníme alebo zaspíme na 2-3 minúty, môžu nás prekvapiť. Cítia životnú šancu, budú hrať na víťazstvo. Dnes to bola výborná škola pred Lincolnom, bola to aj dobrá príprava.“

Peter Hlinka (tréner Trenčína): „Súhlasím s kolegom do tej miery, že zápas bol skutočne zaujímavý. Náš výkon bol takisto solídny, ale nevidel som ho až na takej úrovni ako kolega. Druhý polčas sme absolútne nezvládli, to treba na rovinu povedať. Ušiel nám jeho začiatok, Slovan zmenil rozostavenie, postavil dvoch útočníkov, čo sme aj čakali. My sme sa k tomu nepostavili správnym spôsobom, nevyhrávali sme súboje, neboli sme na lopte a boli sme málo aktívni v ofenzíve i defenzíve. Každá centrovaná lopta znamenala nebezpečie, bolo cítiť, že chlapci sa stiahli a nevedeli si nájsť cestu späť k pressingovým situáciám. Prvý polčas bol solídny, dali sme nádherný gól. Cez prestávku sme si povedali, že chceme hrať naďalej aktívne a agresívne, žiaľ, to sa nestalo, a v úvodnej 10-minútovke druhého polčasu sme stratili zápas. Potom sme sa vrátili pekným gólom, následne sa to lámalo. Musím priznať, že Slovan bol v druhom polčase lepší, aj vďaka dvom útočníkom, bolo cítiť individuálnu kvalitu, čo sa potvrdilo rozhodujúcim gólom. Chlapci dali do toho všetko, ale je to málo. Ak nezlepšíme detaily, ktoré nám rozhodujú zápasy, ako napríklad chýbajúce vystúpenie Yema pri treťom góle. S druhým polčasom som absolútne nespokojný. Za prvý sme si zaslúžili viac, no futbal sa hrá na dva polčasy, a ten druhý sme nezvládli.“

Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.
Belasí v sobotu o 18:00 vyzvú MŠK Žilina.
Zajtra nás čaká špeciálny zápas, ktorým oslávime dnešné 105. klubové narodeniny!