Úvod Správy Niké liga Môže to byť rýchlejší zápas

Môže to byť rýchlejší zápas

Belasí sa v nedeľu o 17:00 predstavia v Trenčíne.

Základná časť Fortuna ligy sa prehupla do svojej druhej polovice. Belasí v nedeľu pocestujú do Trenčína, pričom zápasy s týmto súperom sľubujú vždy zaujímavý futbal. Úvodný výkop je v nedeľu o 17:00.

Pripomíname, že sektor hostí bude na základe rozhodnutia DK SFZ uzavretý, a ŠK Slovan nemôže fanúšikom distribuovať žiadne vstupenky. Priamy prenos odvysiela Dajto, resp. Voyo.

Stretáva sa líder súťaže s aktuálne šiestym tímom tabuľky, Slovan a Trenčín delí 12 bodov. Oba tímy strieľajú nadpriemerný počet gólov. Naša ofenzíva je najproduktívnejšia v lige (32 gólov), Trenčín strelil 18 presných zásahov, čo ho radí na šieste miesto. Doteraz sme inkasovali 8 gólov, Trenčín 14 gólov, jeho defenzíva je v súťaži štvrtá najpevnejšia.

„Vieme, aké podmienky nás v Trenčíne čakajú. Myslím tým najmä povrch, umelá tráva je rýchlejšia. Predpokladám, že to môže byť miestami rýchly zápas. Trenčín a tímy, ktoré hrajú doma na umelej tráve, majú sčasti výhodu, sú na to zvyknutí, veľakrát z toho ťažia a vedia byť doma nebezpeční. My musíme byť ostražití, povrch bude určite vyhovovať technickejším hráčom. Kľúčové môžu byť súboje jeden na jedného a ofenzívne osobné súboje. Ten tím, ktorý sa v nich dokáže presadiť, môže byť zajtra ten úspešnejší,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Belasí už tradične absolvovali anglický týždeň, v stredu zvládli pohárový duel na ihrisku Slávia TU Košice, kde zvíťazili 5:0 (góly Dražič 3, Mráz, Vojtko). Trenčín mal tiež pohárové povinnosti, v Príbelciach vyhral 3:0, keď všetky tri góly strelil v záverečnej desaťminútovke.

Ako pohár ovplyvnil prípravu na Trenčín? „Vnímal by som to z pozitívnej stránky. Je dobré, že sme domáci posledný zápas v lige zvládli s prehľadom, aj keď sme v ňom rozhodli trochu neskôr, a v pohári sme splnili, čo sa od nás očakávalo, a nepripustili sme žiadne prekvapenie. Tieto zápasy môžu byť pre favoritov nepríjemné, my sme ich zvládli bez problémov, prístup hráčov bol v poriadku. Na druhej strane cestovanie nie je jednoduché, celý cyklus posledných mesiacov nie je ľahký, ale hráči to zatiaľ zvládajú dobre. Verím, že aj v Trenčíne budeme pripravení hlavne po fyzickej stránke, povrch predurčuje k tomu, že to môže byť rýchlejší zápas. Možno uvidíme viac rýchlejších akcií, na toto budeme mužstvo určite pripravovať,“ pokračoval Boris Kitka, ktorý objasnil aj aktuálny zdravotný stav tímu.

„Oproti pohárovému zápasu nenastali veľké zmeny. Alen Mustafič má trochu narazené rameno, vyzerá, že to ešte nebude do zajtrajšieho zápasu. Inak sme v prakticky rovnakom stave ako na Košice. Pozitívne je, že Vladimír Weiss ml. už väčšiu časť tréningov absolvuje s tímom. Ešte potrebuje nejaký čas, ale zatiaľ to vyzerá dobre a budeme radi, ak by to tak ostalo, aby sa mohol čím skôr pripojiť naplno k tímu a do zápasov,“ uzavrel Boris Kitka. 

Vzájomné zápasy

Slovan a Trenčín odohrali 58 ligových zápasov. Bilancia je z nášho pohľadu nasledovná: 29 víťazstiev, 8 remíz a 21 prehier.

V prvom tohtosezónnom meraní síl sme na Tehelnom poli zvíťazili 2:0. Oba góly sme strelili v druhom polčase v početnej prevahe po vylúčení Samuela Lavrinčíka. Skóre otvoril z pokutového kopu Vladimír Weiss ml., druhý gól pridal Jaromír Zmrhal, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v belasom.

S Trenčínom ťaháme v lige osemzápasovú víťaznú šnúru, ktorú sme odštartovali triumfom 3:0 z decembra 2018. Celkom sme s týmto súperom neprehrali 11 súťažných duelov v rade.

Predstavenie súpera

AS Trenčín si prakticky od začiatku sezóny drží postavenie v hornej šestke. V priebehu októbra utrpel dve z troch tohtosezónnych prehier – doma podľahol Trnave 0:1, a v Poprade s Liptovským Mikulášom prehral 1:2, keď inkasoval v nadstavenom čase. Chuť si napravil pred týždňom v Zlatých Moravciach, kde o víťazstve 1:0 rozhodol Samuel Lavrinčík po brejku taktiež v nadstavenom čase.

Najlepším strelcom Trenčína je 5-gólový Jakub Kadák, bývalý slovenský reprezentant Erik Jendrišek má na konte 4 presné zásahy. V strede poľa si vybudoval stabilnú pozíciu Samuel Lavrinčík, ktorý si prešiel Akadémiou ŠK Slovan. Belasú minulosť majú aj ďalší trenčianski hráči Samuel Kozlovský a Adam Tučný. Trenčín sa v defenzíve spolieha aj na fínskeho reprezentanta Juhu Pirinena, ktorý sa z kraja obrany presunul do jej stredu. Brankárskou jednotkou je mládežnícky reprezentant Michal Kukučka. Trénerom Trenčína sa pred začiatkom prebiehajúcej sezóny stal 28-násobný slovenský reprezentant Peter Hlinka.

Zaujímavé je, že Trenčín získal viac bodov vonku (11) než doma (6). Na zrekonštruovanom štadióne Na Sihoti sme sa predstavili zatiaľ len raz, a v marci tohto roka sme tam zvíťazili vysoko 6:2.

Dôležité informácie

Zápas 13. kola Fortuna ligy AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava sa začína v nedeľu 31. októbra o 17:00, a povedie ho rozhodcovská trojica Ziemba – Hancko, Štrbo.

Pripomíname, že sektor hostí bude na základe rozhodnutia DK SFZ uzavretý, a ŠK Slovan nemôže fanúšikom distribuovať žiadne vstupenky. Priamy prenos odvysiela Dajto, resp. Voyo.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Kapitán Vladimír Weiss ml. po majstrovskej definitíve.

Neprehliadnite

Pozývame vás na zápas s DAC.
Pripravili sme pre vás viacero zaujímavých aktivít.
Vstupenky sú už v predaji.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.