Úvod Správy Juniori Belasá U21 nestačila na Podbrezovú

Belasá U21 nestačila na Podbrezovú

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava U21 5:0.

Belasá U21 v 15. kole II. ligy nestačila na Podbrezovú, ktorá sa po dnešnom víťazstve dostala na čelo súťaže. Naši mladíci prehrali v Podbrezovej 0:5.

Po sľubnom začiatku naša U21 v 21. minúte inkasovala, keď Kováčik strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Zápas sa zlomil v závere prvého polčasu. Najprv bol po stiahnutí prenikajúceho hráča vylúčený Juraj Lacko, a hneď z následného priameho kopu pridal Grendel druhý gól domácich. Ešte do polčasu premenil penaltu Špyrka.

Po prestávke pridala Podbrezová ešte ďalšie dva presné zásahy. Naša U21 je v tabuľke na 15. mieste, najbližšie sa predstaví na ihrisku FC Košice, hrať sa bude 6. novembra o 13:00.

Vladimír Gála, tréner Slovana U21: „Úvodných 20 minút sme veľmi dobre vykrývali priestory, v ktorých je Podbrezová silná. Inkasovali sme po výstavnej strele domáceho hráča, ktorý trafil spoza šestnástky do šibenice. Ďalší priebeh ovplyvnilo vylúčenie Lacka, keď zle riešil hernú situáciu a po súboji s domácim hráčom bol vylúčený. Od tohto momentu mal súper veľkú hernú prevahu a svoje šance na rozdiel od nás využil do gólov. Škoda príležitostí, ktoré sme my nepremenili, no víťazstvo domácich je zaslúžené.“

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava U21 5:0 (3:0)

Góly: 21. Kováčik, 39. Grendel, 45. Špyrka (z 11 m), 54. Ďatko, 71. Barbora

Červená karta: 37. Lacko

Rozhodovali: Sedlák – Jánošík, Vass

Návšteva: 321 divákov

Podbrezová: Ludha – Grendel, Špyrka (61. Talakov), Ďatko (67. Kukoľ), Paraj (46. Timošenko), Kováčik (46. Grešák), Godál, Bakaľa, Issa (67. Barbora), Galčík, Bartoš

Slovan U21: Rybár – Habodasz (89. Valentín), Lacko, Petrák, Čech – Hornyák – Hrnčár, Lichý (89. Rosenberger), Nikitin (61. Jackuliak), Hubert (46. Matoš) – Čerepkai (61. Schlossár)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.