Úvod Správy Niké liga Doma za víťazstvom

Doma za víťazstvom

Belasí v nedeľu o 15:00 privítajú Liptovský Mikuláš.

Ani nie 72 hodín po víťazstve v Európskej konferenčnej lige sa belasí opäť predstavia doma. Na Tehelnom poli vyzveme Liptovský Mikuláš, ktorý sa ako nováčik prezentuje sympatickým a ofenzívnym poňatím hry. Úvodný výkop je v nedeľu o 15:00.

Vstupenky sú od 8 eur v predaj online na Ticketmedia.sk. Pokladnica na Tehelnom poli bude otvorená v deň zápasu od 13:30.

Informácie pre fanúšikov nájdete TU.

Stretáva sa líder súťaže s desiatym tímom tabuľky, Slovan a Liptovský Mikuláš delí 16 bodov. Dali sme najviac gólov v lige a inkasovali sme druhý najmenší počet. Liptovský Mikuláš má spolu so Žilinou šiestu najproduktívnejšiu ofenzívu a druhú najpriepustnejšiu obranu.

Oba tímy sú naladené víťazne – my sme vo štvrtok v Európskej konferenčnej lige zdolali Lincoln Red Imps 2:0, a Liptovský Mikuláš v poslednom ligovom kole zvíťazil nad Trenčínom 2:1. „Verím, že si zo štvrtkového zápasu vieme niečo vziať aj do duelu s Liptovským Mikulášom. Najmä v prvom polčase sme boli trochu pasívni a vytvorili sme si málo šancí. Napriek tomu, že sme mali loptu viac pod kontrolou, sme veľakrát hrali príliš dozadu a málo sme sa presadili jeden proti jednému. Zajtra môžeme očakávať podobný zápas, a potrebujeme sa zlepšiť v týchto činnostiach, najmä v krídelných priestoroch, aby sme mohli poslať do šestnástky viac finálnych prihrávok,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Od prvého ligového kola, v ktorom sme koncom júla v Poprade zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 4:1, sa oba tímy určitým spôsobom zmenili. „Sme zohratejší a viac rozohraní než vtedy. Liptovský Mikuláš mal na začiatku veľmi ťažký žreb, no potom nazbierali body, zdolali Žilinu i Trenčín. Vyzerá, že si zvykli na vyššiu úroveň a záťaž. V zápasoch, ktoré sme mali možnosť vidieť, hral Liptovský Mikuláš naozaj odvážne, snažili sa, a neboli len vzadu v hlbokom bloku. Potrebujeme sa zamerať najmä na našu aktivitu, aby sme aj v prípade, ak by bol súper hlbšie v bloku, našli zbrane, ktorými môžeme prekonať líniu a dostať sa do šancí. Musíme byť aj zajtra opatrní a vyhnúť sa akémukoľvek zaváhaniu. Tabuľka je nahustená, máme veľa zápasov, a každý domáci duel nám velí vyhrať, čo chceme samozrejme aj zajtra,“ pokračoval asistent trénera.

Boris Kitka objasnil aj situáciu v mužstve po štvrtkovom súboji s Lincolnom. „Vyzerá to tak, že nám na zajtra vypadne Aleksandar Čavrič, ktorý je trošku nakopnutý. Vieme, že Vladimír Weiss ml. ešte nie je úplne fit na zápas, a Richard Križan sa zranil v zápase U21, vyzerá to dosť vážne, možno nebude k dispozícii niekoľko mesiacov. Myslím si, že každý, kto nás sleduje, vie, že rotujeme zostavu. Vždy sa pozeráme v prvom rade na zdravotný stav. Druhá vec je, že potrebujeme káder stále držať v rytme a dávať minúty aj hráčom, ktorí nenastupujú v európskych pohároch. Určite sa v zostave objavia aj hráči, ktorí nenastúpili vo štvrtok,“ uzavrel Boris Kitka.

Vzájomné zápasy

S Liptovským Mikulášom sme odohrali doteraz jediný ligový zápas, v júli tohto roka sme v prvom kole sezóny zvíťazili v Poprade 4:1. Po polčase sme viedli 1:0, keď si obranca Dávid Krčík zrazil do vlastnej siete center Davida Hrnčára. Liptáci vyrovnali v 68. minúte z kopačky nášho bývalého hráča Patrika Pinteho, o štyri minúty sme však už opäť viedli po presnom zásahu Filipa Lichého. V závere ešte náš triumf poistili prudkými strelami zblízka Myenty Abena a Rafael Ratao.

V nedávnej minulosti sme sa s Liptákmi dvakrát stretli v domácom pohári – v osemfinále edície 2020/21 sme na neutrálnej pôde v Senci zvíťazili 1:0 (gól Ožbolt), vo štvrťfinále 2017/18 sme na Pasienkoch vyhrali po dráme 4:3 (Vittek 2, Savičevič, Šporar).

Dôležité informácie

Zápas 12. kola Fortuna ligy 2021/22 ŠK Slovan Bratislava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš sa začína v nedeľu 24. októbra o 15:00. Duel povedie rozhodcovská trojica Dohál – Weiss, Hrmo.