Úvod Správy Juniori Belasá U21 v početnom oslabení stratila sľubne rozohraný zápas

Belasá U21 v početnom oslabení stratila sľubne rozohraný zápas

ŠK Slovan Bratislava U21 – MFK Skalica 1:2.

Belasá U21 v 14. kole II. ligy podľahla Skalici 1:2. Naši mladíci pritom po polčase viedli a boli na najlepšej ceste za bodovým ziskom s favorizovaným súperom. Po prestávke však prišla prvá červená karta, dva skalické góly, a ďalšia červená karta.

Slovanisti mali výborný vstup do stretnutia a v 17. minúte sa ujali vedenia. Osemnásťročný ruský mládežnícky reprezentant Kirill Nikitin, ktorý je súčasťou belasých od konca leta, dobre zareagoval na zaváhanie skalického brankára a otvoril skóre – 1:0. Po prestávke si slovanisti situáciu skomplikovali, keď videl Jakub Baláž v 49. minúte druhú žltú, a teda následne červenú kartu. Skalica zakrátko využila početnú výhodu a vyrovnala na 1:1. Ešte horšie to bolo v 70. minúte, Nagy poslal hostí do vedenia – 1:2. Vzápätí musel nútene striedať brankár Martin Trnovský, a v 74. minúte videl Alen Mustafič druhú žltú a následne červenú kartu.

Aj v oslabení o dvoch hráčov sa naša U21 v závere snažila o vyrovnanie, naši mladíci vrhli do útoku všetky sily. Na vyrovnanie to však už nestačilo, a tak belasá U21 po štvrtýkrát v rade prehrala rozdielom jediného gólu. V tabuľke je naďalej na 15. mieste.

Vladimír Gála, tréner Slovana U21: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Vychádzal nám taktický zámer a veci, na ktoré sme sa od začiatku pripravovali. Dostali sme sa do vedenia, keď Nikitin išiel za prakticky stratenou loptou, brankár síce urobil chybu, no Nikitin bol tam a skóroval. Gól nám psychicky pomohol, mali sme dobré predfinále a finálne fázy, súpera sme prakticky do ničoho nepustili. Hra zniesla kritériá, bol to jeden z našich najlepších polčasov v sezóne. Druhý polčas a v podstate celý zápas ovplyvnilo vylúčenie Baláža, dovolím si povedať, že bolo veľmi prísne. Súper prakticky okamžite vyrovnal aj trochu šťastným gólom. V tejto fáze to bolo veľmi emočné, my sme aj napriek oslabeniu snažili strhnúť zápas na našu stranu, no inkasovali sme na 1:2. Prišlo zbytočné vylúčenie Mustafiča, stále sme sa však snažili do niečoho nadýchnuť. Museli sme urobiť vynútenú zmenu na brankárskom poste, verím, že to v prípade Trnovského nebude nič vážne. Aj v oslabení o dvoch hráčov sme mohli vyrovnať, Hornyák išiel prakticky sám od polovice pomedzi dvoch hráčov, strelu mu však zablokovali. Štvrtýkrát po sebe sme prehrali o gól, za výkon sme si to však nezaslúžili. Hrá sa na však na góly, my sme dali jeden, súper dva. Opäť to bol nešťastný zápas, nechcem sa vyjadrovať k rozhodcom, no duel výrazne ovplyvnilo veľmi prísne vylúčenie Baláža.“

ŠK Slovan Bratislava U21 – MFK Skalica 1:2 (1:0)

Góly: 17. Nikitin – 53. Šebesta, 70. M. Nagy

Žlté karty: 37. Baláž, 58. Lacko, 65. Mustafič, 82. Petrák – 35. Černek, 82. Mader, 86. Šebesta

Červené karty: 49. Baláž (po druhej ŽK), 74. Mustafič (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Valent – Vass, Bobko

Návšteva: 85 divákov

Slovan U21: Trnovský (72. Rybár) – Čech, Lacko, Petrák, Baláž – Mustafič, Hornyák – Hubert, Čerepkai (87. Haramia), Nikitin (87. Habodasz) – Rosenberger (72. Valentín)

Skalica: Junas – Nagy, Mader (84. Blažek), Rudzan, Mizerák, Mášik, Černek (59. Petr), Hambálek (59. Hollý), Šebesta, Štursa (46. Voleský), Kousal