Úvod Správy Európska liga Len tri body by nám dávali nádej

Len tri body by nám dávali nádej

Názory trénerov po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA 2021/22 ŠK Slovan Bratislava – Lincoln Red Imps (2:0).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Víťazstvo je dobré, výkon nebol taký ako sme si predstavovali. Dnes však už slabý súper, akého úplne jednoducho prevalcujete, v Európe na tejto úrovni v skupinách nie je. Začali sme dobre s dvomi dobrými momentami, ktoré sme nerealizovali tak, ako sa má. Prišla taká nervozita a dve naše chyby v obrane, Lincoln mal dve gólové šance, zápas sa mohol vyvíjať úplne inak. Cez prestávku som nezvyšoval hlas, pretože som bol presvedčený o tom, že vyhráme. Mužstvo chcelo, no bolo nervózne, snažil som sa to upokojiť. Hráčom som povedal, že nechám rovnakú zostavu, a musia sa z toho vytrápiť a dať rýchlo gól, čo nám aj vyšlo. Urobili sme výmenu krídiel, André Green dal z pravého krídla gól, aj Aleksandar Čavrič mal naľavo cez nohu dobré momenty. Stále nám chýbala efektivita, až to v závere Ezekiel Henty poistil druhým gólom. Mali sme o jednu-dve šance viac a dali sme dva góly, s tým môžeme byť spokojní. Len tri body nám dávali nádej v ťažkej skupine, keď PAOK vyhral vonku, čím sa to viac-menej skomplikovalo, má viac bodov ako som možno predpokladal. My musíme vyhrať vonku, čo nebude jednoduché, v Lincolne to bude úplne iný zápas. Vieme, čo nás tam čaká čo sa týka prostredia či umelej trávy. Musíme vyhrať v Lincolne a potom zdolať PAOK, aby sme v poslednom kole mali šancu. Vieme hrať lepšie a verím, že budeme hrať lepšie, no dnes sa počítajú body, tie sú veľmi dôležité.“

Mike McElwee (tréner Lincolnu): „Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas, vypracovali sme si počas neho aj dve veľmi dobré situácie. Keď z nich na takejto úrovni neskórujete, neskôr vás to vytrestá. Slovan bol po prestávke ešte nebezpečnejší, a na rozdiel od nás svoje príležitosti využil. Ukázal svoju kvalitu a úroveň. Môžem mu pogratulovať k víťazstvu, Slovan má veľmi dobrý tím. Verím, že v domácom zápase by sme ho na umelej tráve mohli potrápiť ešte viac.“