Úvod Správy Juniori Belasá U21 v závere nevyužila šancu na vyrovnanie a z Banskej Bystrice odišla naprázdno

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava U21 1:0.

Belasá U21 v 13. kole II. ligy prehrala na zrekonštruovanom štadióne v Banskej Bystrici tesne 0:1. Naši mladíci, doplnení o niekoľkých hráčov z prvého tímu, siahali proti ašpirantovi na postup minimálne na bod a v samom závere mali obrovskú šancu na vyrovnanie.

Pred takmer 2-tisícovou návštevou sa od úvodu hralo v dobrom tempe, ako prvý z brankárov musel zasahovať Trnovský, ktorý zneškodnil strelu Richtárecha. Aj belasí mali v prvom polčase dobrú príležitosť na to, aby sa dostali do vedenia, no Čerepkai nezužitkoval výbornú pozíciu v šestnástke.

Dukla po prestávke zvýšila tlak, no belasá defenzíva dokázala zvládať jej útočné snahy. Platilo to do 64. minúty, keď Polievka zostal voľný na pravej strane šestnástky a zblízka otvoril skóre – 1:0. Domáci chceli pridať druhý gól, no opäť sa vyznamenal Trnovský. V závere mohli slovanisti vyrovnať. V 87. min využil Mustafič vyššie postavenie Hrušku a svojou strelou spoza šestnástky opečiatkoval brvno. Nikitin si našiel odrazenú loptu, avšak zblízka prestrelil odkrytú bránu.

Belasá U21 zostáva na 15. mieste tabuľky s ôsmimi získanými bodmi. Naši mladíci sa najbližšie predstavia v domácom prostredí, keď v sobotu 23. októbra o 14:00 vyzvú Skalicu.

„Myslím si, že prvý polčas sme zvládli veľmi dobre, mali sme tam aj výbornú šancu, mohli sme sa dostať do vedenia. Dodržiavali sme taktické veci, snažili sme sa zdvojovať priestory a silné individuality domácich. Škoda zaváhania v druhom polčase, keď sme Banskej Bystrici dovolili skórovať. Polievka je hráč momentu, svoju šancu využil, kým my tú našu v závere nie, čo nás stálo body. Bol to veľmi dobrý druholigový zápas, možno vyhralo šťastnejšie mužstvo, resp. my sme si podľa mňa prehrať nezaslúžili. Hrá sa však na body, ktoré sme nezískali. Kontinuálne budeme pracovať na veciach, v ktorých máme rezervy, ťažšie dávame góly, v tom sa potrebujeme zlepšiť. Dnes sme museli v úvode striedať Richarda Križana, ktorý išiel do hlavičky a zle dostúpil, nechceli sme nič riskovať, verím, že to nebude nič vážne, a o pár dní bude na ihrisku,“ povedal tréner belasej U21 Vladimír Gála.

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava U21 1:0 (0:0)

Gól: 64. Polievka

Žltá karta: 70. Vojtko (Slovan)

Rozhodovali: Ježík – Sluk, Poruban

Návšteva: 1766 divákov

Banská Bystrica: Hruška – Slaninka, Richtárech, Jurčišin (63. Hanes), Ľupták, Šulc (63. Willwéber), Polievka (90. Uhrinčať), Depetris, Prikryl, Migaľa, Pišoja

Slovan U21: Trnovský – Mičák, Križan (17. Lacko), Petrák, Vojtko – Mustafič, Hornyák (83. Habodasz) – Jackuliak (73. Haramia), Čerepkai (73. Mihálik), Nikitin – Matoš (83. Baláž)