Úvod Správy Mládež Žiaci úspešní s Petržalkou, vysoký triumf U16

Žiaci úspešní s Petržalkou, vysoký triumf U16

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii šesť mládežníckych tímov ŠK Slovan Bratislava. Mladší dorastenci doma vyzvali Podbrezovú, žiaci v mestskom derby Petržalku.

Belasá U17 prehrávala s Podbrezovou 0:2, v záverečnej polhodine však predviedla výborný návrat do stretnutia. Alexej Maroš v 61. minúte znížil, a rovnaký hráč v poslednej minúte stretnutia vyrovnal na konečných 2:2. Zverenci Patrika Lipnického sa v priebežnej tabuľke nachádzajú na treťom mieste.

Mladší dorastenci do 16 rokov (U16) položili základ triumfu nad Podbrezovou už v prvom polčase, po ktorom viedli rozdielom triedy. Železiari po prestávke dvakrát skórovali, lenže aj zverenci Mariána Bochnoviča pridali ďalšie tri góly, a zvíťazili 6:2. Belasá U16 je v tabuľke piata.

Naši starší žiaci do 15 rokov (U15) si v malom mestskom derby poradili s Petržalkou, a zvíťazili 5:0. O päť gólov sa postaralo päť rôznych hráčov. Zverenci Attilu Illésa sa v nekompletnej tabuľke nachádzajú na šiestom mieste, majú však dva zápasy k dobru.

Aj belasá U14 dosiahla nad Petržalkou vysoké víťazstvo, nadelila jej šesť gólov. Tím pod vedením Michala Polčica si navyše udržal čisté konto. Naša U14 je v tabuľke štvrtá.

Aj naši mladší žiaci úspešne zvládli zápasy s Petržalkou – belasá U13 zvíťazila v Petržalke 5:2, belasá U12 16:5.

Prehľad výsledkov mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa

11. kolo

ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová 2:2 (0:1) – góly Slovana Maroš 2

Zostava Slovana: Bôžik – Lendel (64. Renko), Homola, Marko, Čajági, Schmidt (46. Nemeškürti), Hreha (71. Sikorjak), Maroš, Balko, Ivanics (79. R. Slovák), Masaryk

11. kolo

ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová 6:2 (3:0) – Rusnák, S. Murár, Husarčík, Šaulič, Denko, Mihálik (vl.)

Zostava Slovana: Spišák – Fronko, Dugovič, Meliš, Arnold, S. Murár (60. Denko), Kozyk, Jurišta (41. Husarčík), J. Slovák (41. S. Dornai), Rusnák (47. Tománek), Šaulič (47. Held)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

7. kolo

ŠK Slovan – FC Petržalka 5:0 (2:0) – Červenka, Hrica, Rúsek, Horváth, Polakovič

Zostava Slovana: Ďurík – Polakovič, Lengyel, Červenka, Šablatúra, Holocsy, Kodhaj (69. Bachna), Canolli, Rúsek (61. Kireth), Hrica (57. Németh), Horváth (69. Hrmo)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

7. kolo

ŠK Slovan – FC Petržalka 6:0 (3:0) – Halla 2, Jenčuš, L. Šalkovič, Mateáš, Kristin (vl.)

Zostava Slovana: Gramblička – Richter (51. Toplanský), Botka, Rajčan, Hajko (36. Féder), Barnáš, Mateáš, Jenčuš, Lukáček (36. Halla), Novák (51. Jakubec), L. Šalkovič (36. Treplan)