Úvod Správy Slovnaft Cup Chceme potešiť divákov, dať góly a vyhrať

Chceme potešiť divákov, dať góly a vyhrať

Belasí sa v sobotu o 14:00 predstavia v Kováčovej.

Belasí si počas reprezentačnej pauzy splnia v povinnosti v domácom pohári. Slovan sa v sobotu o 14:00 v rámci 3. kola Slovnaft Cupu predstaví na ihrisku ŠK Prameň Kováčová. Priamy prenos odvysiela Futbalnet.TV

Osem hráčov z nášho A-tímu má reprezentačné povinnosti, takže slovanisti podobne ako do Málinca v septembri pocestujú v pozmenenom zložení. V súboji s účastníkom III. ligy stred je náš cieľ jasný. „Do Kováčovej pôjdeme s rovnakým zámerom ako do prvého pohárového zápasu. Chceme ukázať veľa dobrých akcií, potešiť divákov a samozrejme, dať čo najviac gólov a vyhrať. Toto je cieľ. Pozeráme sa len na náš výkon a výsledok, ktorým si chceme zaručiť postup do ďalšieho kola,“ povedal asistent trénera Boris Kitka. Po štvrtkovom žrebe vieme, že v štvrtom kole by nás čakal súboj so Slávia TU Košice.

Boris Kitka priblížil aj to, v akom zložení sa slovanisti pripravujú na duel v Kováčovej. „Je nás 13-14, budeme doplnení dvomi hráčmi z U21, aby sme mali alternatívy z pohľadu formácií. Do reprezentácií nám odišli štyria obrancovia, takže sme doplnili jedného hráča do obrannej formácie a druhého do útočnej. Z U21 sme si potiahli Samuela Antáleka a Martina Huberta, ktorí pôjdu s nami. Chýba nám André Green, ktorý si priniesol zranenie zo Solúna, ostatní hráči, ktorí nešli do reprezentácií, sú zdraví a pripravení.“

Pohárové súťaže sú všade na svete nevyspytateľné a neradno v nich čokoľvek podceniť. Belasí sa preto plne koncentrujú na duel tretieho kola, pretože chceme byť úspešní vo všetkých troch súťažiach. „Je vždy potrebné rešpektovať súpera bez ohľadu na to, proti komu hráme. Sme favoritom, nielen papierovým, ale ten zápas jednoducho musíme zvládnuť. Chceme nadviazať na to, ako sme sa prezentovali v úvodnom kole v Málinci. Pred pár dňami sme videli, že treťoligový Dolný Kubín vyradil Liptovský Mikuláš, no verím, že sa pripravíme tak, aby sme zaváhania prešli do ďalšieho kola,“ uzavrel Boris Kitka.

Belasí zatiaľ majú za sebou jednu pohárovú prekážku. V 2. kole zvíťazili v Málinci vysoko 7:0, keď hetrik zaznamenal André Green, po góle pridali Adler Da Silva, Dejan Dražič, Alen Mustafič a Martin Hubert.

ŠK Prameň Kováčová je účastníkom III. ligy stred, aktuálne sa nachádza na desiatom mieste tabuľky s bilanciou 5 víťazstiev, 2 remízy a 5 prehier. Kováčová v poslednom ligovom kole podľahla Dolnému Kubínu 1:3. Do tretieho kola Slovnaft Cupu prešla cez dve prekážky – v prvom kole zvíťazila v Šalkovej po bezgólovej remíze a penaltovom rozstrele, a v druhom kole zdolala Slovenskú Ľupču 2:0 po presných zásahoch Dudu a Turáka.

Zápas 3. kola Slovnaft Cupu 2021/22 ŠK Slovan Bratislava – ŠK Kováčová sa začína v sobotu 9. októbra o 14:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Gemzický – Vitko, Zemko. Priamy prenos odvysiela Futbalnet.TV.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.