Úvod Správy Niké liga Víťazstvo viac než gól

Víťazstvo viac než gól

Prvý gól Vernona De Marca v sezóne bol zároveň víťazný.

Belasí dosiahli proti Pohroniu najvýraznejšie ligové víťazstvo v sezóne. Fanúšikov potešili piatimi gólmi. Reprezentačnú pauzu strávime na prvom mieste tabuľky vďaka lepšiemu skóre pred Trnavou, s ktorou sa stretneme v nasledujúcom kole.

„Po ťažkom zápase, ktorí chlapci odohrali v Grécku, sme chceli ísť na reprezentačnú pauzu v mentálnej pohode a s víťazstvom. Podarilo sa nám to, no vo výkone bol rozhodne priestor na zlepšenie. Výsledok je podľa mňa lepší než naša hra. Musíme sa vyvarovať fáz, aké sme mali najmä v úvode stretnutia. Ideme ďalej, výsledok je dobrý, no herne sa chceme a musíme zlepšiť,“ povedal Vernon de Marco.

Rozdielový gól padol v 40. minúte, keď Ibrahim Rabiu centroval do šestnástky, Vernon De Marco vyhral vzdušný súboj, a lopta po jeho hlavičke zamierila od žrde do siete. „Nabehol som si do šestnástky, Ibi mi dal výbornú loptu, za ktorú sa mu chcem poďakovať. Viac než gól ma však teší naše víťazstvo,“ skonštatoval šťastný strelec, pre ktorého to bol prvý presný zásah v sezóne.

Pohronie je síce v ligovej tabuľke na poslednej priečke, na Tehelné pole však neprišlo len brániť, a snažilo sa aj hrať futbal. Zápas aj preto priniesol veľa zaujímavých okamihov. Mohlo padnúť aj viac než celkom šesť gólov.

„Definitívny zlom podľa mňa nastal až v druhom polčase, po našom štvrtom góle. Až po ňom sme súpera konečne zlomili, a hra sa trochu upokojila,“ vyhlásil Vernon De Marco, ktorý si pochvaľoval aj nový trávnik. „Na novej tráve sa hralo naozaj dobre, oveľa lepšie než predtým. Ihrisko bolo super.“

Po výsledkoch desiateho kola sa najväčší rivali dostali na čele do menšieho trháku pred ostatnými. Slovan a Spartak majú zhodne po 23 bodov, tretí Ružomberok nazbieral 17 bodov. V ďalšom ligovom kole sa v nedeľu 17. októbra predstavíme práve v Trnave. „Najprv je tu pohár v Kováčovej, síce s tímom nebudem, ale záleží mi na tom, aby sme ten zápas zvládli. Potom sa po návrate z reprezentácií začneme chystať na derby. Máme im čo vracať. Nikdy nezabudnem na to, čo sa stalo na jar tohto roku, veľmi to bolelo, a nechcem, aby sa to kedykoľvek opakovalo. Som rád, že sme zostali prví, hoc aj o skóre. Slovan patrí na prvé miesto a chceme si naše postavenie udržať.“

Vernon De Marco je jedným z belasých reprezentantov. V pondelok sa pripojí k slovenskej reprezentácii, ktorú čakajú septembrové kvalifikačné zápasy. „Idem sa pobaliť, a v pondelok sa budem hlásiť na zraze. Veľmi sa teším, reprezentáciu vnímam ako najväčšiu poctu. Som šťastný, že budem môcť opäť reprezentovať Slovensko,“ uzavrel náš obranca.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.