Úvod Správy Niké liga Weiss: Vždy budem kritickejší, aby sme sa posúvali dopredu

Weiss: Vždy budem kritickejší, aby sme sa posúvali dopredu

Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy 2021/22 ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie (5:1).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Keď vyhráte 5:1, mala by vládnuť spokojnosť, ale k niektorým veciam mám výhrady. Cez polčas som musel zvýšiť hlas, pretože sme nehrali, čo sme si povedali, resp. to, čo sme chceli. Na novom trávniku sme chceli hrať rýchlejšie, no v úvodných 20 minútach sme začali veľmi zle. Po góle to bolo lepšie, avšak následne sme si po 2-3 individuálnych chybách strelili vlastný gól. Stať sa to môže, ale predchádzali mu dve nedostúpenia hráčov, od ktorých sme boli ďaleko. Druhý polčas bol trochu lepší, viac-menej to ťahali Ibrahim Rabiu v strede a Ezekiel Henty vpredu, ostatní sa k nim priblížili, ale nie tak, ako by som si prial. Výsledok je dobrý, ale vieme hrať lepšie. Nastúpilo viacero nových hráčov, nikdy nie je jednoduché dať tímu v priebehu 2-3 dní hernú tvár. Už sa však opakujem, že vždy budem kritickejší, aby sa hráči posúvali dopredu. Toto je jeden z tých zápasov, v ktorých musíme hrať lepšie, aj keď sme vyhrali 5:1. S výsledkom som spokojný, s hrou nie až tak, ako by sme chceli.

Rovnako ako minule odchádza do reprezentácií 8 hráčov, ostaneme trénovať trinásti-štrnásti. Krátko si oddýchneme, v sobotu nás čaká pohár v Kováčovej. Verím, že potom prídu reprezentanti späť zdraví, vždy je to ťažké, ako bol napríklad aj prípad Vlada (Vladimír Weiss ml., pozn. red.), no verím, že všetci sa vrátia zdraví. Budeme sa pripravovať na náročný zápas v Trnave, na Slovensku to bude veľký šláger prvého s druhým. V Trnave to bude určite ťažké, hrajú dobre a budú na emóciách, každý nás chce zdolať.“

Štefan Zaťko (tréner Pohronia): „Vedeli sme, že nás čaká náročné stretnutie s kvalitným súperom. Kládli sme dôraz na to, že potrebujeme ustáť štandardné situácie, čo sa nepodarilo. Ani neviem, či sme tri alebo štyri góly dostali práve po štandardných situáciách. Tam sa nám ten plán úplne rozsypal. Súper ukázal kvalitu na loptu, či už individuálnu alebo kombinačnú. Dali sme mu veľa priestoru a cítil sa veľmi komfortne. My sme nepodali zodpovedný výkon, preto odchádzame s takým debaklom.“

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.