Úvod Správy Niké liga Kankava: Každý zápas ako finále

Kankava: Každý zápas ako finále

Jaba Kankava bol aj v Solúne dôležitým hráčom Slovana.

Jaba Kankava bol jednou z prvých letných posíl belasých. Skúsený stredopoliar sa okamžite zaradil medzi stabilné piliere nášho stredu poľa, vo všetkých európskych pohárových dueloch bol v základnej zostave, a len doma so Shamrockom neodohral plnú minutáž.

Aj vo štvrtok v Solúne odviedol Jaba v strede poľa obrovské množstvo práce v prospech tímu. „Po prehre s Kodaňou sme remízou s PAOK udržali naše šance na postup zo skupiny. Toto vnímam ako najpodstatnejšiu, a rozhodne pozitívnu skutočnosť,“ povedal kapitán gruzínskej reprezentácie v službách najúspešnejšieho slovenského klubu.

Jaba Kankava ešte ako hráč ukrajinského Dnipra nastúpil vo finále Európskej ligy 2014/15. Pôsobil v najvyšších súťažiach vo Francúzsku či Rusku. Bohaté skúsenosti odovzdáva v našej ligovej súťaži i v Európskej konferenčnej lige UEFA v prospech Slovana.

„V dobrom slova zmysle si užívam našu európsku cestu. Takéto zápasy sú skrátka niečím špeciálne. Cením si, že v nich dostávam dôveru od trénera. Ku všetkým duelom pristupujem ako k finále. Môžeme zažiť dobrú sezónu, len nemôžeme poľaviť v koncentrácii. Preto beriem každý zápas ako finále, a tak k nim aj pristupujem,“ vyhlásil 35-ročný rodák z Tbilisi.

Belasí už v nedeľu o 15:00 privítajú na domácom štadióne na Tehelnom poli Pohronie, ktoré aktuálne uzatvára ligový pelotón. Po zisku bodu v Solúne chceme na pozitívne dojmy nadviazať aj v našej lige. „Už sa plne koncentrujeme na nedeľu a Pohronie. Potom budeme myslieť na ďalšie zápasy v lige i v Európe. Chceme naďalej víťaziť a získavať body.“

Jaba Kankava si pochvaľuje atmosféru a kolektív, ktorý našiel v Slovane Bratislava. „Všetko sa odvíja od atmosféry v tíme. Cítim sa v ňom veľmi dobre. Vďačím spoluhráčom, Guramovi, ktorého dlhé roky poznám, a cením si dôveru zo strany trénera. Vďaka tomuto všetkému sa v zápasoch cítim dobre, užívam si ich v dobrom slova zmysle. Môžem tak odovzdávať maximum, a vždy sa snažím vydať naplno a odovzdať zo seba to najlepšie,“ uzavrel Jaba.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.