Úvod Správy Remíza vo vyrovnanom zápase

Remíza vo vyrovnanom zápase

Gól Miloša Lačného na plný bodový zisk v Zlatých Moravciach nastačil.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v dohrávanom stretnutí 17. kola Corgoň ligy na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce 1:1. V súboji tretieho s piatym padli oba góly ešte v prvom polčase. Slovan poslal do vedenia v 27. minúte Lačný, v nadstavenom čase prvého dejstva vyrovnal Chren.

Aj napriek nepriazni počasia sa hral v Zlatých Moravciach veľmi kvalitný, ofenzívny futbal. Prvú veľkú príležitosť si vypracovali v 3. minúte domáci. K zakončeniu sa dostal po odrazenej lopte Pavlovič a strelou z dvadsiatich metrov trafil ľavú žrď Hroššovej brány. Už o dve minúty mal ďalší gól na kopačke Hodek, no jeho pokus po prihrávke Brčáka nebol presný. Po veľmi svižnom začiatku sa hra upokojila a vyrovnala. V trinástej minúte centroval Žofčák do pokutového územia a tečovaná lopta letela tesne vedľa zlatomoravskej brány. Dobiehajúci Filip Šebo už zakončiť nestihol. O minútu neskôr mal ďalšiu možnosť Žofčák. Po jeho strele sa Kuciak musel poriadne natiahnuť, aby ju odvrátil na rohový kop. V týchto momentoch mal Slovan navrch a súpera zatlačil do obrany. Dvadsiata minúta priniesla ďalšiu strelu Pavloviča, s ňou si bez väčších problémov poradil výborne chytajúci Hroššo. Už o chvíľu odpovedali belasí po faule na Šeba. Milinkovič vystrelil presne, ale málo razantne a Kuciak bol pozorný. V 26. min zachránilo hostí od inkasovania azda iba pošmyknutie Brčáka, ktorý mal po nahrávke Babica v šestnáske súpera dostatok času i priestoru na zakončenie. Prvý gólový moment priniesla 27. minúta. Šebo dobehol v rohu ihriska dlhú prihrávku a na hranici päťky presne našiel Lačného, ktorý poslal loptu poľahky do siete Zlatých Moraviec. V 37. min pohrozili domáci. Tvrdou strelou Hrošša vyskúšal Pavlovič. O päť minút sa po kombinácii Babica s Kuračkom pokúšal skórovať druhý menovaný. Brankár hostí ani tento raz nezaváhal. V 43. min sa Šebo ocitol sám pred Kuciakom, no svoju veľkú príležitosť premárnil strelou, ktorá sa viac podobala na prihrávku. Už sa zdalo, že prvý polčas viac neponúkne, keď v nadstavenom čase Pavlovič prenechal loptu azda dvadsaťdva metrov od brány hostí Chrenovi, a ten nekompromisne k žrdi zakončil. Do kabín teda tímy odchádzali za stavu 1:1.

Aktívnejšie začali druhý polčas hostia, ktorí si vypracovali viacero pološancí, väčšinou však nemierili medzi žrde. V 58. min kapitán Žofčák prešprintoval celé ihrisko, dostal sa až k šestnáske domácich, no jeho finálnej prihrávke chýbala presnosť. V 70. min sa snažil presadiť Chren, jeho snahe zabránil vracajúci sa Bagayoko. Neprešli ani dve minúty a domáci opäť vystrkovali rožky. Za hranicou šestnástky musel zasahovať aj gólman Hroššo. Hra aj naďalej postrádala náboj z úvodného dejstva, obe mužstvá kopili nepresnosti. V 77. min sa po Janečkovej chybe dostal do obrovskej šance Šebo. Táto príležitosť postavila divákov zo sedadiel, no bratislavský strelec trafil z bezprostrednej blízkosti iba bočnú sieť Kuciakovej brány. Sedem minút pred koncom riadneho hracieho času sa o akrobatické zakončenie pokúsil striedajúci Hartig, jeho snaha však bola mimoriadne nepresná. V 86. min Hruška našiel voľného Brčáka, jeho prízemnú strelu si Hroššo postrážil. Stretnutie mohol rozhodnúť v 89. min striedajúci Pavelka, ktorý však zakončil tesne nad.

FC ViON Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

Góly
: 45.+ Chren - 27. Lačný

Žlté karty: 33. Chren – 37. Halenár, 74. Grendel, 90. Guéde

Domáci
: Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Pavlovič - Hruška, Kuračka, Babic, Brčák (89. Farkaš) – Hodek (82.Pavelka)

Hostia: Hroššo - Bagayoko, Jánošík, Dosoudil, Táborský (86. Kuzma) - Guédé, Žofčák - Lačný, Milinkovič (61. Grendel), Halenár – Šebo (77.Hartig)

Rozhodovali: Samotný - Benko, Cuninka

Návšteva: 3460 divákov

Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.