Úvod Správy Niké liga Toto víťazstvo sme potrebovali ako soľ

Toto víťazstvo sme potrebovali ako soľ

Názory trénerov po zápase 9. kola Fortuna ligy 2021/22 FK Senica – ŠK Slovan Bratislava (0:3).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Toto víťazstvo sme po nie dobrých výsledkoch potrebovali ako soľ. Prvý polčas sme hrali dobre, aktívne smerom dopredu, to, čo sme chceli aj v Ružomberku, ale dnes sme mali diametrálne lepší pohyb. Súper sa snažil, no dali sme rýchly gól, po ich chybe druhý gól. Snaha Senice bola obrovská, vedeli sme, že sú nebezpeční z krídelných priestorov, centrovaných lôpt či štandardiek, na to sme sa celkom dobre pripravili. Som spokojný s výkonom i tromi bodmi. Mali sme ešte niekoľko šancí, či už Ezekiel Henty v druhom polčase alebo Samuel Mráz v prvom, ale je to dobrý výsledok. Nejako takto aktívne by sme mali hrať vonku stále, ale to je futbal, nie všetky dni svieti slnko. Aj po mojich emóciách som mal s tímom rozhovor, hráči pochopili, že musia stále podávať kvalitné výkony, a my ako tréneri sme tu na to, aby sme ich pripravili čo najlepšie. Ideme ďalej, ideme do Solúnu odohrať dobrý zápas s dobrým výsledkom, uvidíme, tá súťaž je samozrejme náročnejšia ako naša liga. Potom nás čaká ďalší ligový duel, pripravujeme sa od zápasu na zápas, dnes som s výkonom spokojný.

Michal Šulla mal spazmus na zadnom stehennom svale, taký kŕč, podobný, aký dostal Vlado (Vladimír Weiss ml.) v zápase s Cyprom. Uvidíme zajtra na vyšetrení na magnetickej rezonancii, resp. sonografii, čo presne sa stalo. Verím, že nič vážne, no išiel radšej hneď dole, a do brány šiel Adrián Chovan, ktorý chytal dobre. Verím, že Michal bude v poriadku, potrebujeme ho, rotujeme brankárov. Podľa mňa si to nenatrhol, ale mal tam silný spazmus, takže sme ho radšej stiahli. Ochoreli nám Jaromír Zmrhal a Aleksandar Čavrič, virózu mal Uche Agbo, nechal som ho radšej na lavičke. Musíme sa dať dokopy, v stredu odlietame do Grécka. Verím, že všetci títo hráči, ktorých vyradila choroba, budú k dispozícii, nemajú ani teploty, len sa necítili dobre.“

Pavel Šustr (tréner Senice): „U mňa bude hodnotenie jednoduché. Ak chce niekto pomýšľať, že uhrá so Slovanom dobrý výsledok alebo vyrovnaný zápas, musí sa vyrovnať v rýchlosti, práci s loptu, a vyvarovať sa naivných chýb. A taktiež musí mať veľké srdce a odvahu. Toto nám v prvom polčase chýbalo, boli sme málo odvážni, rýchlo sme sa podriadili tej rýchlej hre Slovana. Urobili sme dve chyby, a inkasovali sme góly. Oceňujem, že hráči v druhom polčase nezložili zbrane, bolo poznať, že ešte chcú so zápasom niečo urobiť, i keď nádej bola veľmi malá.“

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.