Úvod Správy Európska liga Weiss: Ďakujem fanúšikom

Weiss: Ďakujem fanúšikom

Názory trénerov po zápase Konferenčnej ligy UEFA 2021/22 ŠK Slovan Bratislava – FC Kodaň (1:3).

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Prvý polčas bol výborný takticky i smerom dopredu. Boli sme aktívni, nehrali sme alibi, ale na dvoch útočníkov, ukázali sme dobré nábehy a sľubné momenty. Inkasovali sme po štandardke, rýchlo sme reagovali naším pekným gólom. Urobili sme chybu v strede poľa, kde Čavrič stratil loptu, čo sa môže stať, ale následne sme nezvládli súboj v strede obrany, kde Božikov nemohol ísť agresívnejšie, pretože už mal žltú kartu. Tam to to bolo treba prerušiť, žiaľ, inkasovali sme. Veril som, že to môžeme otočiť, no prišla vymyslená penalta, a to nás zlomilo. Snažili sme sa ešte niečo zmeniť striedaniami, na zvrat sme však už nemali dostatok síl ani kvality. Hráčom som po zápase povedal, že som spokojný s ich výkonom, i keď prehra nemôže nikoho tešiť. Prvý polčas bol však najlepší pod mojím vedením, a na tomto výkone a druhom polčase v Berne sa dá stavať. Pokiaľ zostaneme pokope a ešte sa možno niekde doplníme, bude tento tím budúce leto o triedu lepší. Ďakujem fanúšikom, ktorí prišli, fandili výborne, slušne, korektne, takto by to asi malo vyzerať. Som rád, že naši nároční, ale výborní diváci, vytlieskali hráčov aj po prehre.

Nemám právo sa vyjadrovať k rozhodcom, ale čo som videl, nebol roh pred naším prvým inkasovaným gólom, a nebola ani penalta. Snáď sa môžem vyjadriť k tomu, prečo na takýchto zápasoch nie je VAR, keď je v našej lige, hocikde, ale tu nie. Nemôžeme sa však sťažovať na rozhodcov. Chyby sme urobili sami, a musíme veľa pracovať, aby sme sa dostali na úroveň nášho súpera. My dostaneme gól aj z helikoptéry, z ničoho, po stratenej lopte v strede poľa. A toto sú práve chyby, ktoré vo veľkých zápasoch a na tejto úrovni rozhodujú.

Tím má dobrý potenciál, či už noví hráči, som spokojný s Mrázom, aj keď sa nepresadil, výborne hrali Agbo, Kankava či Henty. Týchto som spomenul ako novicov, ale celý tím hral veľmi dobre, povedal som im, že som na nich hrdý, prezentovali sme sa tímovo a nemali sme vyložene slabé miesto. Uche Agbo odohral prvý zápas a aj keď mal tréningový deficit, ukázal, že je vyzretý futbalista s veľkým prehľadom, každú situáciu riešili veľmi dobre. Išiel som do rizika, no vedel som, že má kvalitu. Pred zápasom mi povedal, že vydá zo seba všetko, a tak to aj bolo. Chýbal nám Vlado (Vladimír Weiss ml.), nie preto, že je môj syn, ale vie vymyslieť nejakú akciu, ktorá dokáže rozhodnúť, a dokáže pomôcť skúsenosťami a kvalitou. Vzadu nám chýbal Vernon, pretože Zmrhala je škoda je tam škoda, no nechcel som tam poslať mladého Vojtka, ktorý určite dostane priestor v nedeľu, aby aj psychicky nepadol po nejakom nie úplne vydarenom výkone, čo by hrozilo. Nie všetko vyšlo, po prehre musíme byť aj kritickí. Vpredu musíme ukázať ešte viac kvality a vyvarovať sa chýb. Teraz sa koncentrujeme v nedeľu na ligu so Žilinou, bude to náročný zápas, takže teraz potrebujeme dobre zregenerovať a pripraviť sa na nich. Potom nás v Európe čaká vonku PAOK, veľmi ťažký súper, no verím tomuto tímu, a pobijeme sa tam o úspešný výsledok.“

Jess Thorup, tréner Kodane: „To, o čo som hovoril na predzápasovej tlačovej konferencii, sa dnes potvrdilo. Slovan hral veľmi dobre, priamočiaro, bol pre nás silným protivníkom, a pripravil nám aj náročnejšie chvíle. V druhom polčase sme trošku zmenili náš zámer, stiahli sme sa nižšie, aby sa súper nedostával za chrbát našej obrany. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené. Naším prvým cieľom bolo postúpiť do skupiny, druhým je postúpiť z nej ďalej do vyraďovacej fázy. Dnes sme urobili dobrý prvý krok, aby sme tento cieľ splnili.“