Úvod Správy Juniori Belasá U21 v závere získala bod

Belasá U21 v závere získala bod

ŠK Slovan Bratislava U21 – FK Dubnica nad Váhom 2:2.

Belasá U21 v 7. kole II. ligy remizovala s Dubnicou nad Váhom 2:2. Naši mladíci získali svoj druhý bod v sezóne.

V základnej zostave belasej U21 boli piati hráči, ktorí v sobotu zasiahli do pohárového duelu A-tímu v Málinci. Zverenci Vladimíra Gálu mali výborný vstup do stretnutia, keď už po jedenástich minútach viedli. Martin Schlossár poslal presnú kolmicu za obranu, Adam Matoš si na pravej strane šestnástky prebral loptu a prestrelil brankára – 1:0. O desať minút žiaľ bolo vyrovnané, keď Kuzma z dorážky prekonal Trnovského – 1:1.

Dubnica nad Váhom sa v úvode druhého dejstva dokonca dostala do vedenia, Bilovský potrestal nedorozumenie v našej defenzíve. Vladimír Gála reagoval na priebeh striedaniami, a čerství hráči priniesli zvýšenie ofenzívnej aktivity. Dorastenec Martin Kušnír aj poslal loptu do siete, avšak gól zrušil signalizovaný ofsajd. Vytúžené vyrovnanie prišlo v 82. minúte, keď Martin Hubert z priameho kopu z 25 metrov vystrelil prudko po zemi. Lopta sa odrazila od žrde do hry, na čo dobre reagoval Samuel Antálek a zblízka dorazil do siete – 2:2. V závere sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, napokon sa však body delili.

Belasá U21 je v tabuľke na 15. mieste so ziskom dvoch bodov. Najbližšie sa naši mladíci predstavia na pôde rezervy MŠK Žilina, kde sa bude hrať v nedeľu 12. septembra o 10:30.

„Začali sme veľmi dobre, súpera sme nepúšťali do hry, a strelili sme pekný gól, keď sa Matoš presadil po kolmici od Schlossára. Opäť sme však doplatili na zlé riešenia v útoku, kde sme stratili loptu a súper po jej zisku a ojedinelej akcii vyrovnal. Po prestávke sme chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Zastavil nás však ďalší zbytočný gól po zrážke brankára s obrancom. Chcem tím pochváliť za reakciu po druhom inkasovanom góle. Vytvorili sme si šance, tlak, oživenie priniesli striedajúci hráči. Vyrovnali sme po priamom kope, keď Antálek výborne reagoval na odrazenú loptu. V závere sme chceli tri body, no zápas sa skončil remízou, vzhľadom na priebeh asi spravodlivou, no myslím si, že sme boli dnes o niečo lepší. Bol to pre nás šesťbodový zápas, no berieme aspoň bod, stále sme na dostrel viacerým tímom, rozostupy sú tesné. Aj v ďalších kolách chceme získavať body,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava U21 – FK Dubnica nad Váhom 2:2 (1:1)

Góly: 11. Matoš, 82. Antálek – 21. Kuzma, 51. Bilovský

Žlté karty: 72. Čech, 87. Habodasz – 27. Vaculík, 54. Pagáč, 89. Knižka

Slovan U21: Trnovský – Čech, Lacko, Habodasz, Baláž (70. Antálek) – Petrák (57. Kušnír) – Hubert (88. Haramia), Hornyák, Schlossár, Jackuliak (57. Rosenberger) – Matoš

Dubnica nad Váhom: Vavrúš – Nomilner (79. Cyprian), Kuzma, Rešetka, Vaculík (46. Babovič), Knižka, Bilovský, Pagáč, Levai (88. Letenay), Martinek (46. Kramár), Kozlovský

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.