Úvod Správy Slovnaft Cup Hladký pohárový postup

Hladký pohárový postup

TJ Jednota Málinec - ŠK Slovan Bratislava 0:7.

ŠK Slovan v 2. kole Slovnaft Cupu 2021/22 zvíťazil v Málinci 7:0. Hetrikom sa prezentoval Andre Green, po góle pridali Adler Da Silva, Dejan Dražič, Alen Mustafič a Martin Hubert. V treťom kole sa predstavíme na ihrisku ŠK Prameň Kováčová.

Príchod najúspešnejšieho slovenského klubu bol v Málinci futbalovým sviatkom, útulný štadión bol zaplnený do posledného miesta. Vladimír Weiss st. nemohol počítať s ôsmimi reprezentantmi. V základnej zostave debutoval Adler, na lavičke bol pripravený Uche Agbo a viacerí mladíci z našej U21. Belasí od úvodu plnili očakávania, s akými na ihrisko štvrtoligového Málinca prišli. Naše mužstvo herne dominovalo a postupne prichádzali šance. Prvú mal v 10. min po Dražičovej prihrávke De Kamps, zblízka však trafil len brankára. Nebezpeční sme boli aj po pravej strane, Hrnčárovu strelu zrazil obranca a Čavrič mieril tesne nad. Prvý gól prišiel v 30. min, keď Čavrič vysunul dlhým pasom Greena, a ten z bezprostrednej blízkosti prekonal brankára – 0:1. Zakrátko mohol Green zvýšiť, po kolmej prihrávke obišiel brankára, z uhla však trafil žrď. V 35. min prešiel Mustafič po ľavej strane, vyslal prihrávku pred bránu a Green trafil do odkrytej brány – 0:2. Gólový účet prvého polčasu uzavrel v 41. min Adler, ktorý zužitkoval peknú spätnú prihrávku Pauscheka a otvoril si strelecký účet v belasom – 0:3.

Aj po prestávke pokračoval obraz hry z prvého polčasu. V 50. min predviedol Dražič peknú individuálnu akciu, v šestnástke si narazil s Adlerom a obstrelil brankára – 0:4. O dve minúty si Green zbehol na dlhý pas a pekným lobom ponad brankára dokonal svoj hetrik – 0:5. Po hodine hry sme už viedli o šesť gólov, keď Hrnčár ideálne našiel Mustafiča, a ten krížnou strelou nezaváhal – 0:6. Popri góloch sme mali aj ďalšie príležitosti, striedajúci brankár Király zneškodnil zakončenia Adlera či Greena. Aj Vladimír Weiss st. dal priestor striedajúcim hráčom, do hry išli aj hráči z U21 a debut zažila posila Uche Agbo. Siedmy gól sme pridali v 80. min, keď Dražičov center usmernil Hubert zblízka do siete - 0:7. Málinec sa sympaticky snažil aspoň o čestný presný zásah a blízko bol v 84. min, Trnovský však výborne zmaril hlavičku domáceho útočníka z bezprostrednej blízkosti. Belasí v Málinci splnili svoju úlohu a postúpili do tretieho kola domáceho pohára.

TJ Jednota Málinec – ŠK Slovan Bratislava 0:7 (0:3)

Góly: 30., 35. a 53. Green, 41. Adler, 50. Dražič, 61. Mustafič, 81. Hubert