Úvod Správy Reprezentácia Premiéra Vernona, návrat Zmrhala

Premiéra Vernona, návrat Zmrhala

Prehľad reprezentačných nominácií pre našich hráčov.

V úvode septembra sa kabína nášho A-mužstva trochu „vyprázdni,“ hľadajte však za tým len priaznivé dôvody. Viacero hráčov z nášho prvého tímu bolo nominovaných do reprezentácií. Všetkým našim reprezentantom budeme držať palce, aby sa do klubu po skončení zrazu vrátili zdraví a spokojní.

Vasil Božikov je stálicou bulharskej reprezentácie a viackrát viedol svoju krajinu aj s kapitánskou páskou na rukáve. Vasil nechýba v nominácii Bulharska na septembrové kvalifikačné zápasy v Taliansku (2. septembra o 20:45), s Litvou (5. septembra 18:00) a prípravný duel s Gruzínskom (8. septembra o 18:30).

Vladimír Weiss ml., David Strelec a premiérovo Vernon De Marco sa nachádzajú v nominácii Slovenska. Vladimír Weiss ml. patrí k najskúsenejším hráčom v našom výbere, David Strelec debutoval v reprezentácii v marci, keď aj skóroval proti Malte. Vernon De Marco získal v máji tohto roka slovenské občianstvo, a vybojoval si miestenku v slovenskom národnom tíme. Našu reprezentáciu čakajú kvalifikačné súboje v Slovinsku (1. septembra o 20:45) a doma s Chorvátskom (4. septembra o 20:45) a Cyprom (7. septembra o 20:45).

Guram KašiaJaba Kankava prišli s vizitkou dôležitých členov gruzínskeho národného tímu. Nie je preto prekvapením, že títo skúsení hráči nechýbajú v nominácii Gruzínska na septembrové kvalifikačné zápasy s Kosovom (2. septembra o 18:00), v Španielsku (5. septembra o 20:45) a na medzištátny duel s Bulharskom.

Jaromír Zmrhal po svojom príchode z talianskej Brescie potvrdzuje, že je platnou posilou. Český krídelník strelil dva góly v lige a dva dôležité presné zásahy pridal v európskych pohároch, ďalšie góly pripravil a taktiež úspešne alternoval na rôznych postoch. Naša letná posila sa vracia do reprezentácie, Jaromír Zmrhal bol dodatočne nominovaný na kvalifikačné zápasy s Bieloruskom (2. septembra o 20:45), v Belgicku (5. septembra o 20:45) a prípravný duel s Ukrajinou (8. septembra o 20:45).

V nominácii Slovenska do 21 rokov sú dvaja slovanisti - Filip Lichý a taktiež naša letná posila Matúš Vojtko. Našu „21-ku“ čakajú kvalifikačné zápasy ME 2023 s Litvou (3. septembra o 17:30) a v Severnom Írsku (7. septembra o 20:30). Medzi náhradníkmi je náš brankár Martin Trnovský.

Reprezentačných pozvánok sa dočkali aj naši mládežníci. V nominácii Slovenska do 19 rokov na prípravné duely so Saudskou Arábiou, Francúzskom a Severným Macedónskom sú traja slovanisti – brankár Adam Hrdina, obranca Marek Mičák, stredopoliar Rudolf Božik, a útočník Martin Mišovič. Ďalší mládežník z Akadémie, Tomáš Kachnič, sa nachádza v nominácii Slovenska do 18 rokov na Memoriál V. Ježka, kde sa mladí Slováci stretnú s Nemeckom, Českom a Rakúskom.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Prinášame zápasový bulletin na duel s Lincolnom.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

Na Majstrovstvách Slovenska v elektronických športoch majú belasí najsilnejšie zastúpenie.
Slovan TV pripravil počas reprezentačnej prestávky profilový rozhovor s Jaromírom Zmrhalom, v ktorom prezradil zaujímavosti zo zákulisia z pôsobenia v Slavii Praha, ale aj mimofutbalové nepríjemnosti v Taliansku.
Najväčšie slovenské derby sa nezadržateľne blíži. Už v nedeľu 17.10. o 17.00 h sa stretnú momentálne tabuľkovo dve najlepšie mužstvá ligy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.